Showing posts with label Viiger. Show all posts
Showing posts with label Viiger. Show all posts

Saturday, December 17, 2011

Lakay veits lonkab praegu niiet tegelen vähe teistega.
Neljapäeval sõitsin Viigriga, tegelesin põhiliselt oma kätehälbega, see nii häiriv jama. Viiger oli muidu täitsa ok, natuke rabe on aga parem kui viimati kui ma proovisin.
Reedel sõitsin Kirbu, kes oli pääääris hea.
Laupäeval sõitsin Pressut, või noh, jalutasin paar ringi platsil, tegi mingit naltsi suts üritas eest üles tõusta for some reason ja ma ei tea mida. Weird horse.

Saturday, October 22, 2011

Reedel sõitsin ja no ma ei tea, NII minu hobune, ilmselt sellepärast, et ma temaga juba päris kaua sõitnud. Aga no tõestitõesti klapib superhästi, ma saan nii aru mis ta mõtleb , ja muidugi ofc Rintsu teeb ka suure osa sellest tööst ära aga ma ei tea kust ma nüüd endale selle suure Lakay leian kui kunagi hobuseostuks läheb. Viiger ja Kirp olid okei, Viiger lebolebolebo, lihtne ja no megamõnus sõita, vii keskele ja istu, pöörab ka paremini kui Lakay nahh, Kirp oli ka tubli, no pani säärest läbi, et kui ta ikka tahab tõrkuda siis väga ei jopppa aga tubli oli, Nelel oli juba normim ka niiet ok kõik.
Aga jaa, Lakay on ikka oma ja mõnus ja nunnu ja armas ja ashflgkdflk, Lakayga võistlemine on ikka täiestitäiesti teine tunne, naljakas ja imelik, aga muidugi tegin ka Viigri ja Kirbuga ka ikka nii hea sõidu kui sain, aga see peale võistlust tunne pole üldse võrreldav oma on ikka oma ja täitsa teine asi.

Saturday, September 17, 2011

Reedene trenn oli suht ulme. Ta oli enne grupis käinud ja ma sõitsin suht kottpimedas, kuna ma for some reason ei saanud platsi peal tulesid põlema ja siis ta passis rämedalt ja ei julgenud väga painutada ega ratsmesse minna, sest ta tahtis kogu aeg välja vahtida. Sõitsin nii kaua, kuni sain suht okeiks ja pidin temaga ikka päris palju kaklema, aga mul oli vaja ta ju korda saada enne võistlusi.
Laupäeval esimeses soojenduses üllatas, galopp ei olnudki väga hull. Ta ei olnud algusest peale hea, aga sain täiesti okeiks. Hüppas suht normaalselt, ei midagi imelist aga hullu ka polnud. Hakkasin okserit tulema I korda, siis kutsuti starti, normal, mingid jäid sealt vahelt ära. See oli suht nõme. Platsi kartis, aga mitte nagu eelmine kord. Passis metsas olevaid latte ja asju aga jällegi, oli normaalsem kui eelmine kord, läksi ikka mööda ja nii. Muidu oli suht okei sõit, mitte ideaalne aga selline ok. Aga 6-7 vist oli mingi imelik kõver vahe ja mul läks sellele esimesele alla ja siis ma unustasin järgmise ära ja siis avastasin suht hilja ja vaatasin, et samm ÜLDSE ei tule ja siis üritasin endale ruumi juurde tekitada ja viistin suht takistuse serva ja siis ta nagu läks aga viimane hetk pani mööda. See oli rahva poole ja lähedal, ma ei teagi, kas ta järsku ehmatas, või mul tõesti jäi säärt väheks. Aga okei, muidu oli normal parkuur.
Kõrgemas tegin rahulikuma soojenduse, esimesed lattaia hüpped ei olnud head, Lakay tundus kuidagi nii ebakindel, ma ei tea miks. Aga ma ise olin rahulik ja siis varsti ta läks kindlamaks. Sain hea galopitempo täiega ja okserit hüppas ilusti varuga.
Sõit oli okei, tegin galopi paar ringi platsi peal ette ( hea, et nad seekord ise kella ära ei andnud) ja siis läksin, sain selle hea tempo suht ja suutsin seda hoida, kuigi vahepeal ta tahtis jooksu panna ja vahepeal oli ikka vaja utsitada. Üritasin nüüd mõelda, et KANNAD ALLA, SÄÄRED PEALE, ÜHTLANE RÜTM, KESKELE, KÄED PAIGALE ja EI JÄÄ KISKUMA. Ja ma suutsin suht kõiki asju teha ja kõik sammud ei tulnud ideaalselt välja aga galopp oli hea ja istusin rahulikult ja hüppas välja, täiega normal oli. Ümbehüpetele tegin lühikese soojenduse, veits galoppi ja paar hüpet. Suutsin täiega rahulik olla, võtsin veits kiirema tempo, teisele takistusele läks kuidagi kahtlaselt, viltu jäi veits aga sain üle ja ilmselt tegelikult võitsin aega ka sellega ja kolmandale läks veits alla aga kuna ma ei kiskunud, siis oli okei. Neljandala sain täiega hästi tempoga peale, viies oli süsteem, sain hooga siise, tuli ilusti vahe välja ( minu mõõtmise järgi oli see 7m lattaedlattaed, selle kõige jubedama koha kõrval metsa ääres). Seekord läks üldse hästi, sain mõlemal korral hästi hooga sisse süsteemi. Siis hooga kuuendale, naaaaaaaatukene läks alla aga oli suht ok. Puhas ja I koht, jeeei. Lakay nii tubli :)
Viigriga võistlesin ka. Alguses läksin selga, siis traavis RÄMEDALT tassis. Täiesti hullumaja, ma tegin temaga 100 üleminekut vist. Galopis oli rohkem kontrolli all, aga tegin umbes 10000 poolpeatust vist, lõpuks hakkas funkama. Võistlusplatsil ei tahtnud metsa äärde minna aga ikka surusin ära, tahtis veits tõrkuda/mööda panna küll aga no ta selline, et kui säär ja ratse peal, siis ei lähe kuskile. Vahepeal pidin keset parkuuri suht hullult tagasi võtma aga no suutsin kontrolli all hoida ja tuli puhas sõit, suht hull,ma olin nii kindel, et saan I osas aja eest, ma sõitsin niiiiiiiiiiiiiii aeglaselt aga puhtaid oli nii vähe, et ma jäin 1sena auhinnalisest kohast ilma :D

Friday, September 16, 2011

Hea trenn oli! Soojenduses oli okei, a no KOGU aeg tahab sisse vajuda, aga seekord sai kohe aru, et kui ma sääre vastu panen, siis hakaku väljapoole astuma :D Galopis pidin veits kannust ka ikka kasutama aga täna oli juba suht hea ja pehme ja painutas. Hüppami hästi, soojendustakistusi üritasin lihtsalt ühtlase rütmiga tulla ja lasin tal ise valida, või no, mitte ise valida, aga kui oli situatsioon, et kas kaugelt/lähedalt, lasin tal endal valida. Ta valis enamasti alla, siis korra lükkasin ikka ise kaugelt ka, siis oli päääääääris kaugelt :D Aga no kõrgematel ma enam nii ei julgenud, siis ikka otsustasin ise juba. Parkuur oli suht hea, ma ütlesin Rintsule, et ta väga kõrgeks ei paneks, sest plats oli väga märg ja see pinnas ei kandnud eriti ja ta ei pannudki, aga no ega madalad ka polnud, üle meetri kindlasti. Ta enne oli säärele veits tuim ja siis ma panin ta liikuma a selle peale ta läks veits äksi täis ja siis esimesele lükkasin ise hästi kaugelt, ta ei läinud, tegi sammu alla ja ajas maha. Alustasin siis uuesti, üritasin peamiselt mõelda, et sõidaksin ühtlaselt ja teeksin ainult ÜHE poolpeatuse, mitte ei jääks eest hoidma ja selles mõttes oli hea parkuur, et ma seda suutsin ka teha. Ma pole vist ammu kõrgemat parkuuri nii vabalt suutnud sõita, niiet selles mõttes väga hästi ja Lakay hüppas ka täitsa okeilt. A, ja jalavahetuse tegin ka parkuuris, jeeee :D
Pressuga sõitsin ka :)
A ja Viigriga hüppasin ka parkuuri, temaga ülimõnus lihtne sõita seda 70cm, lihtsalt istu, MITTE midagi ei pea tegema, suht ise valis sammu kogu aeg :D Aga natukene vahepeal tahab tassida, aga no ära ta ei tassi.

Sunday, September 11, 2011

Reede puhkas, ta ei läinud gruppi, niiet sai ikka puhkepäeva, jeii.
Laupäeval ja pühapäeval tegin palju kokku-lahku sõitmiseid igas allüüris ja traav oli megahea, selline tunne, et sellisega võiksin skeemi sõita küll, hästi stabiilne oli ja ühtlase rütmiga. Galopis ta oli eest veits kange, aga pühapäeval oli juba varem kui laupäeval.
Pühapäeval käisin trennis erinevate hobute seljas ka, Ofreia on täiega ok, ta on eest natukene kange aga kui ise pehme käega sõita, siis ta annab ka pehmeks eest suht ruttu. Benekas oli sammus kõige hullem puulõug ever, temaga on vaja rahulikult ja pehmelt sõita. Ja Viiger on parem kui siis, kui ma temaga viimati sõitsin.
Esmaspäeval, kui ma saan seminarist varem ära ja kõik laabub, jõuan trenni ka vb.
NV tahaks Veska minna, aga ma ei tea sellest hetkel midagi niiet see võib vabalt ära ka jääda, aga noo loodame parimat, pealegi Veska on alati väga huumorikas.

Tuesday, July 26, 2011

Ma elan nüüd tallis ja sõidan paljupalju.
Igaljuhul reedel Lakay polnud väga hea, istus ratsme otsa ja no vastik oli, aga trenni lõpuks oli ok. Laupäeval lasin puhata, pühapäeval oli sammumaastik.
Reedel ja pühapäeval sõitsin Kirbut, pühapäeval oli juba täiega hea, galopis toetas megahästi ja sammus ja traavis sai täitsa alla küsida, nice.
Esmaspäeval oli Lakay megahea, nii mõnus ja kerge. Sääre eest ära astumistega jamasin aga lõpuks oli okei. Viigriga sõitsin ka millalgi, ta oli ikka suuuuuht kange eest. Teisipäeval hüppasime, alguses tulime nii,et latt, fulee, latt, fulee, lattaed. Sinna nägin latile kogu aeg ÜLIhästi sammu, igakord lihsalt ja siis pärast tulima nii, et latt, fulee, lattaed, fulee, latt. Jälle nägin täiega hästi ja ta hüppas supersuperhästi. Siis tulime süsteemi, sinna ma ei näinud hästi, või no nägin, aga ei osanud midagi teha. Aga lõpuks tuli ja siis parkuur oli ka väga hea.
Teisipäeval sõitsin Ofreiat ka, sest kõik räägivad kui rõve ta on aga minu arust ta oli täiega okei, veits alguses vedas aga kui hoidsin ise käe pehme läks suht ruttu heaks, täitsa mõnus oli sõita.