Showing posts with label Oliver. Show all posts
Showing posts with label Oliver. Show all posts

Tuesday, February 8, 2011

Eile oli megatuuline ilm + mingit paska sadas taevast alla. Igaljuhul sõitsin Liina grupiga samal ajal ehk siis läksin pimedama poole peale, et mul rohkem ruumi oleks. Aga seal on pime ja seal on mingi metsatukk + tuul puhus = Lakay polnud väga õnnelik. :D
Aga ma olin jälle maailmakõigerahulikum pliks, ma reaalselt rahustasin kõva häälega ennast, mitte Lakayd, et ma närvi ei läheks, sest traav oli niiiiiiiiii pask millegi pärast. Aga no siis olin rahulik ja värki ja tegin ja tegin ja tegin ja lõpuks läks heaks.
Galopp oli ÜLIhea, kohe suht pikk ja lõdvestunud ja tuli ratsmele järgi ja no hea-hea. Seal pimedama platsipoole peal tegelt palju parem pinnas, ülisuur vahe eilse galopiga.
Ja siis sõitsin Oliveri peale kuna ta juras grupis ja sain ta isegi väga heaks lõpus, success, kuigi kui teised ära läksid siis tal oli hetkeline soov samuti platsilt kahe jala peal lahkuda. :D
Täna ei lähe, sest laulupeoproov, kui meeldiv.

Monday, February 7, 2011

Esmaspäeval oli Rintsu trenn, NII HEA OLI JÄLLE TREENERIGA SÕITA.
Alguses oli jura siis ma läksin veiiits närvi. Aga siis Rintsu ütles, et ma tõstaksin veits Lakay kukalt ülespoole ja ma mõtlesin, et ma ei saa, aga siiski sain ja siis läks juba palju paremaks. Siis sammus pidin ratset veits pikemaks laskma, ma sammus kroogin teda liiga kokku ja siis tal läheb samm liiga lühikeseks ja no siis ma andsin veits ratset pikemaks ja momentaalselt läks samm palju pikemaks, ehk siis väga hea. Siis tegin samm-traav üleminekuid mis liiga head polnud aga lõpuks isegi veits hakkas tulema. Sääre eest läks jälle väga hästi ära ja taandas ka hästi. Siis galopp oli alguses mingi ÕUDUS. Libe oli ja ta oli MEGArõve. Siis Rintsu rääkis ja rääkis ja siis ma üritasin ennast ilgelt maha rahustada ja lihtsalt teha neid asju mis kästakse. Ehk siis välimist rohkem järgi, et ma teda jälle liiga kokku ei võtaks ja rohkem painet aga ta ei TULNUD üldse järgi sisemisele ja noo nii rõve. Ja siis tegin ja tegin ja lõpuks läks okeiks. Ja siis tegin veel. Ja siis läks heaks. Ja siis tegin suunaka ja oli ÜLIHEA. Ehk siis success, ma pean ikka õppima sitta kannatama. :D
A siis ma andsin trenni ja käisin Benekal seljas, kes oli täiega ok ja siis pärast oli sellel tüdrukul ka vist parem. :)
Siis käisin Anseri seljas kes oli päris halb aga mul polnud aega ka, et teda korda sõita. :D
Siis käisin Olku seljas ka, sõitsin teda peale, lootuses, et siis äkki Kaial okim kui ta tuleb. :D Noooo suht ok isegi, täiega teistsugune kui Lakay ja veits keskendumisraskustega, aga kui heaks läks lõpuks siis oli päris hää, ma jälle pidin ruttu tegema ei saanud seal väga jokutada.
Vot nii. :D

Friday, October 30, 2009

Teisipäeval oli TÄIESTI mõttetu trenn. Katleeniga kahekesi sõitsime, nagu tavaliselt keskendus Aive ainult Ottokale ja mulle ei öelnud ühtegi sõna. Pointless, oleks üksi sõites saanud rahulikumalt ja eesmärgipõhisemalt sõita. Lakay oli vähemalt hea.
Kolmapäeval tegime enamus hobustele vabahüppeid, no Lakayle ei teinud muidugi. Torris ja Fanta üllatasid kõige rohkem, Otto ja Oxford täiega petsid mu lootusi. Aga järgmine kord ehk jõuame kõrgemateni ka. A, ja Pressu hüppas päris hästi, ehk on isegi lootust, et temast normaalne hobune tuleb.
Neljapäeval oli JÄLLEGI mitte kõige arendavam trenn. Sõitsime Camilla ja Kariinega. Hüppasime nendega koos mingi 0 cm. Siis ta pani mulle 2 takistust 90. Hüppasin mõlemat ühe korra, üks tuli maha ka veel, ja siis ta mingi, ok kõik. Võib ka nii.
Reedel siis nö. " võistlused". Oliveriga see 40 cm or whatever oli täiesti ok ,arvestades, et ta ratsastuse tase on minu meelest alla igasugust arvestust. Tegin traavis läbi a no vähemalt puhas, teine tüdruk, kes temaga sõitis tõrkus välja.
Ofreiaga 60 cm ( yay kui toredad kõrgused :D) oli haige. Esiteks mu istak oli mingi täis debiilne, JUMAL tänatud, et see koduvõistlus oli. :D Teiseks, samamoodi, ratsastus annab ikka väga soovida. Minu jaoks täiesti haige hüpata hobusega, kelle ratsastus on sitt. Selles suhtes, et Lakay ratsastus on ju MEGAMEGA allapoole arvestust. A no Ofreia ja Oliver veel hullemad. A noh, võit tuli, seega saan siiski öelda, et igalt võistlusel see hooaeg olen kolme esimese hulka pääsenud. :D Pole varem veel nii edukat hooaega olnudki.
Ja siis Lakayga 80 cm ( õudne ikka kuidas vorm alla läheb, kui võistlused läbi on). Soendus oli üllatavalt hea, arvestades pinnasega ja sellega, et Katleen närvitses kõrval. Ilgelt mõtlesin, et traavis libisevat ei võtaks ja ta läks ilusti ratsmele järgi. Galopp muidugi nii hea ei olnud. Parkuuriga jäin täiega rahule, kõige rohkem kolmest sõidust, kuigi tulemus kõige sitem. Esiteks ta hüppas üle pika aja jälle normaalselt, samm tuli peaaegu kogu aeg välja ja eriti ei pannud alt ka ära. Kõige kiirem aeg oli ka vist olnud. Ainult ma suutsin ENDA JALAGA puki vastu minna ja takistuse maha ajada. Oleks välisvõistlus olnud ma oleksin maha lasknud ennast. Aga õnneks oli suvaline juramine ja siis pohhui. :D A ja siis slaalomi lõpus läksin takistusest üle kuigi ei oleks tohtinud. Aga see oli armas, ta arvas, et ta ilgelt päästab mind, et ma idioot ei saa teda takistuse peale juhitud. :D Ühesõnaga, Lakayga olen ilgelt rahul, Ofreial on isegi lootust ja no Oliveriga ma ei viitsi tegeleda ausalt öeldes, las temaga sõidab, kes tahab temaga tööd teha. Kahju muidugi, et meil ei ole sellist sõitjat, kellel oleksid piisavad oskused ja tahtmine temaga tegeleda ja järgmiseks hooaajaks ta korda sõita.

Monday, September 14, 2009

Areneme, areneme

Laupäeval käisime RSK-s hüppamas. Tegime mingit rida alguses ja siis parkuuri ka. ÜLIammu pole rida hüpanud, so ülicool oli. Lattaed, süsteem, okser,okser. Lakay oli kogu aeg sääre vahel ja hästi reguleeritav, niiet hästi mõnus oli hüpata. Pärast hüppasime parkuuri ka, aga ainult mingit meetrit, so ühe korra peame veel enne võistlus minema, et kõrgemaid ka hüpata. Süsteemile pööre oli mingi väga haige ja siis Lakay ei vahetanud 2l korral jalga ära ja siis tulid MEGAhaiged hüpped, liigi süsteem raske meile. :D A nagu ma enne mainisin, siis 19. võistlema Ruilasse, 80 ja 105. Ma feilin vist mõlemas, sest 80 liiga madal ma ei suuda nii kiiresti sõita kui seal vaja ja 105 on jokker ja ma vihkan jokkereid. :D A ja siis laupäeval käisin korra ofreial ka seal platsi peal seljas sest ta mängis mingit tauni ja siis Karine ei saanud temaga hakkama ja siis ma panin ta paika veits. Mul tuli Lakayga küll paar takistust maha, a ma ei tea, ma olin ikka nii õnnelik, et ta kordagi sääre vahelt ära ei läinud.
Pühapäeval sõitsin hommikul Oliveriga - ta on puhas PASK. Ma pole ikka AMMU nii rõveda hobuse selga sattunud. Üleminekuid teeb aga edasi ei lähe ÜLDSE, painutus on NULL ja steki peale peksab tagant üles. :D Sõitsin temaga mingi 45 minutit, siis rohkem ei jaksanud, selline rets oli. Siis vahepeal andsin väikestele trenni. Ja siis läksime maastikule Liina, Kaia, Ljuba ja Astridiga. Tahtsime siis vaadata, et kumb siis ikkagi kiirem on, kas Lakay või Oksu. Panime siis joonele, ja siis tõstsime galoppi, ja Oksu hakkas rämedat rodeot tegema. Kaia käis alla, väga kena Oxfordist. :D Aga lõpuks saime ikka tehtud ja jõudsime järeldusele, et lühikese maa peal Lakay kiirem aga pika peal Oksu. Oksul võhma rohkem.
Ja esmaspäeval sõitsin jälle Oliveriga ( üritan teda vähe paremaks sõita). Ta oli VEITS parem aga ega megasitt on siiski. Ja Lakayga oli nii, et 1. traav ok. 2. traav oli ÜLIhea. 3. traav oli sitt. 4. traav ÜLIhea. Ja galopp ok. Pm oli ülihea ja suht sitt trenn koos. :D
Homme ma loodan, et me läheme hüppama, aga eks siis ole näha. :)

Saturday, August 29, 2009

Pole JÄLLE tükk aega kirjutanud.
Ok, tagasitee Perilast oli okei, tegime enamuses sammu ja galoppi. Lakay sai kohe aru, et kodupoole minek, räme turbo oli sees. Alguses üritasin teda tagasi hoida, aga lõpus loobusin - mis ma tast ikka kisun.
Teisipäeval lasin tal puhata ja sõitsin Oliveriga, kes oli üsna rõve. Ja siis ma sain aru, kui palju tööd ma Lakayga teinud olen, sest kui Lakay tuli, siis oli ta veel hullem kui Oliver.
Kolmapäeval sõitsime koos Kaiaga ja siis ma karjusin Kaia peale enamus trennist, Lakay oli suht hea, mitte midagi imeerilist.
Neljapäeval oli Aive trenn - siis ei tundunud Lakay üldse hea, aga tagumised jalad olid märjad, which is good. Sõitsime niisama - Aive tegeles rohkem teistega nagu tavaliselt. Siis tegime harjutust, et vaba ratsmega galoppi. Ja siis kõigil tuli siis hea tempo - et nagu hobuse loomulik ja vaba galopp. Lakayga see nii ei ole - ta nii ära katkutud minevikus, et vaba ratsmega galopp on mingisugune krampis rõvedus. Aga sõitsin ta pärast korda ja all is good.
Reedel lasin Lakayl puhata jälle.
Laupäeval tegin üksi trenni - sõitsin sammus kaheksaid ja traavis ka, ja siis galopis ka - harjutasin jalavahetusi. Lakay oli ikka pärispäris väga hea. :D