Showing posts with label Ofreia. Show all posts
Showing posts with label Ofreia. Show all posts

Sunday, September 11, 2011

Reede puhkas, ta ei läinud gruppi, niiet sai ikka puhkepäeva, jeii.
Laupäeval ja pühapäeval tegin palju kokku-lahku sõitmiseid igas allüüris ja traav oli megahea, selline tunne, et sellisega võiksin skeemi sõita küll, hästi stabiilne oli ja ühtlase rütmiga. Galopis ta oli eest veits kange, aga pühapäeval oli juba varem kui laupäeval.
Pühapäeval käisin trennis erinevate hobute seljas ka, Ofreia on täiega ok, ta on eest natukene kange aga kui ise pehme käega sõita, siis ta annab ka pehmeks eest suht ruttu. Benekas oli sammus kõige hullem puulõug ever, temaga on vaja rahulikult ja pehmelt sõita. Ja Viiger on parem kui siis, kui ma temaga viimati sõitsin.
Esmaspäeval, kui ma saan seminarist varem ära ja kõik laabub, jõuan trenni ka vb.
NV tahaks Veska minna, aga ma ei tea sellest hetkel midagi niiet see võib vabalt ära ka jääda, aga noo loodame parimat, pealegi Veska on alati väga huumorikas.

Tuesday, July 26, 2011

Ma elan nüüd tallis ja sõidan paljupalju.
Igaljuhul reedel Lakay polnud väga hea, istus ratsme otsa ja no vastik oli, aga trenni lõpuks oli ok. Laupäeval lasin puhata, pühapäeval oli sammumaastik.
Reedel ja pühapäeval sõitsin Kirbut, pühapäeval oli juba täiega hea, galopis toetas megahästi ja sammus ja traavis sai täitsa alla küsida, nice.
Esmaspäeval oli Lakay megahea, nii mõnus ja kerge. Sääre eest ära astumistega jamasin aga lõpuks oli okei. Viigriga sõitsin ka millalgi, ta oli ikka suuuuuht kange eest. Teisipäeval hüppasime, alguses tulime nii,et latt, fulee, latt, fulee, lattaed. Sinna nägin latile kogu aeg ÜLIhästi sammu, igakord lihsalt ja siis pärast tulima nii, et latt, fulee, lattaed, fulee, latt. Jälle nägin täiega hästi ja ta hüppas supersuperhästi. Siis tulime süsteemi, sinna ma ei näinud hästi, või no nägin, aga ei osanud midagi teha. Aga lõpuks tuli ja siis parkuur oli ka väga hea.
Teisipäeval sõitsin Ofreiat ka, sest kõik räägivad kui rõve ta on aga minu arust ta oli täiega okei, veits alguses vedas aga kui hoidsin ise käe pehme läks suht ruttu heaks, täitsa mõnus oli sõita.

Saturday, March 27, 2010

Vaheaeg

So, suht iga päeva olen jõudnud käia, ainult reede ei mänginud hästi välja. Aive trennis sõidan praegu Ofreiaga, kes oli üliokei, ja mulle tundus, et hakkab juba looma KUNI TÄNASENI. Muidugi pinnas on ÜLIMUSLIKULT sitt, niiet asi võib olla ka selles. Täna üliilusti juba pööras korralikult sääre vahel, suuga töötas aga mida ta EI teinud oli taguotsatöö. Täielik 0. Ma muudkui üritasin ja üritasin aga pinnas oli nii sitt ja ta mingi sumpas selle jura sees ja ma läksin nii närvi ja täiesti kohutav ikka. Ma loodan, et pinnas läheb paremaks ja KIIRESTI. Siis Rahega ( kes on vana paks eestlane, kes pandi alles sadulasse ja kes viskab lapsi alla niiet ma sõidan temaga, et veits kombeid õpetada). Karjamaal annab juba kätte, tagumisi jalgu annab ka. Kui varustust tahad hakata panema, siis hakab mööda boksi ringi jooksma, literally. Ja kui selga hakkad minema, siis rammib otsa. Nunnukas. Aga juba areneb normaalsuse poole. Ja siis Pressu, kes on nii nunnukas ja kellele hakkame varsti sadulat selga panema, ma ikka loodan, et äkki saan temaga kunagi kõrgemaid sõitma hakata, praegu tundub küll täiesti võimeline selleks olevat. Ilus suur normaalse närvikavaga elukas, Nuhja kohta juba väga eriline nähtus.
Pm natukene kahju endast, jätkuvalt grupikate kordasõitja, sest hobust POLE. Varsti peaks Lakay poegima, siis saab vähemalt oma meetritki sõita. Raske elu ikka.

Wednesday, March 3, 2010

Ok, pole 40 aastat kirjutanud. Lakayga pole ammuammu sõitnud, täitsa väga tiine on ta juba. Suur nagu maakera, aprillis peaks ta siis poolduma. Hetkel sõidan põhiliselt Ofreiaga, kes on persekeeratud grupikas, aga nunnu. Täiesti 0 ratsastuseaste aga hüppab ikka hästi- ei tea kuidas see võimalik. Olid tallivahelised võistlused ja 90 panin temaga kinni, väga suprising. Pm sõidan teda korda ,et väikesed saaksid ta suvel jälle perse keerata. Ja mul on lootust ühele uuele hobusele ,aga sellest ma ei räägi enne midagi kui asjad natukene kindlamad on.

Friday, October 30, 2009

Teisipäeval oli TÄIESTI mõttetu trenn. Katleeniga kahekesi sõitsime, nagu tavaliselt keskendus Aive ainult Ottokale ja mulle ei öelnud ühtegi sõna. Pointless, oleks üksi sõites saanud rahulikumalt ja eesmärgipõhisemalt sõita. Lakay oli vähemalt hea.
Kolmapäeval tegime enamus hobustele vabahüppeid, no Lakayle ei teinud muidugi. Torris ja Fanta üllatasid kõige rohkem, Otto ja Oxford täiega petsid mu lootusi. Aga järgmine kord ehk jõuame kõrgemateni ka. A, ja Pressu hüppas päris hästi, ehk on isegi lootust, et temast normaalne hobune tuleb.
Neljapäeval oli JÄLLEGI mitte kõige arendavam trenn. Sõitsime Camilla ja Kariinega. Hüppasime nendega koos mingi 0 cm. Siis ta pani mulle 2 takistust 90. Hüppasin mõlemat ühe korra, üks tuli maha ka veel, ja siis ta mingi, ok kõik. Võib ka nii.
Reedel siis nö. " võistlused". Oliveriga see 40 cm or whatever oli täiesti ok ,arvestades, et ta ratsastuse tase on minu meelest alla igasugust arvestust. Tegin traavis läbi a no vähemalt puhas, teine tüdruk, kes temaga sõitis tõrkus välja.
Ofreiaga 60 cm ( yay kui toredad kõrgused :D) oli haige. Esiteks mu istak oli mingi täis debiilne, JUMAL tänatud, et see koduvõistlus oli. :D Teiseks, samamoodi, ratsastus annab ikka väga soovida. Minu jaoks täiesti haige hüpata hobusega, kelle ratsastus on sitt. Selles suhtes, et Lakay ratsastus on ju MEGAMEGA allapoole arvestust. A no Ofreia ja Oliver veel hullemad. A noh, võit tuli, seega saan siiski öelda, et igalt võistlusel see hooaeg olen kolme esimese hulka pääsenud. :D Pole varem veel nii edukat hooaega olnudki.
Ja siis Lakayga 80 cm ( õudne ikka kuidas vorm alla läheb, kui võistlused läbi on). Soendus oli üllatavalt hea, arvestades pinnasega ja sellega, et Katleen närvitses kõrval. Ilgelt mõtlesin, et traavis libisevat ei võtaks ja ta läks ilusti ratsmele järgi. Galopp muidugi nii hea ei olnud. Parkuuriga jäin täiega rahule, kõige rohkem kolmest sõidust, kuigi tulemus kõige sitem. Esiteks ta hüppas üle pika aja jälle normaalselt, samm tuli peaaegu kogu aeg välja ja eriti ei pannud alt ka ära. Kõige kiirem aeg oli ka vist olnud. Ainult ma suutsin ENDA JALAGA puki vastu minna ja takistuse maha ajada. Oleks välisvõistlus olnud ma oleksin maha lasknud ennast. Aga õnneks oli suvaline juramine ja siis pohhui. :D A ja siis slaalomi lõpus läksin takistusest üle kuigi ei oleks tohtinud. Aga see oli armas, ta arvas, et ta ilgelt päästab mind, et ma idioot ei saa teda takistuse peale juhitud. :D Ühesõnaga, Lakayga olen ilgelt rahul, Ofreial on isegi lootust ja no Oliveriga ma ei viitsi tegeleda ausalt öeldes, las temaga sõidab, kes tahab temaga tööd teha. Kahju muidugi, et meil ei ole sellist sõitjat, kellel oleksid piisavad oskused ja tahtmine temaga tegeleda ja järgmiseks hooaajaks ta korda sõita.

Saturday, October 24, 2009

Selles suhtes et, ma kirjutan seda ainult enda jaoks ja eeldan, et keegi ei loe seda aga ma hakkasin mõtlema, et KUI keegi peaks seda lugema, siis andke endast märku, siis ma vb kirjutaksin vähe rohkem asjadest.

Aga nädalast siis.

Neljapäeval Aive trennis oli meid mingi 100 jälle nagu tavaliselt. Sõitsin nii, et libisev oli käes aga ma seda kasutada ei tohtinud, me nüüd üritame ikka jõudsalt libisevat maha saada. Lakay tuli tagant palju paremini peale kui tavaliselt, eest loomulikult ilma nii hea ei olnud, aga Aive oli väga rahul ja ma ka suht.
Reedel Lakay puhkas.
Laupäeval tegime veits hüppetrenni, mingeid megamadalaid, 80cm vb. Jälle nii, et libisev peal, aga ei kasuta, no hüppamiseks panin lõua alla, et sisse ei hüppaks. Jällegi ,tuli tagant paremini peale kui varem ja hüpped tulid päris head. Vahepeal pani enne takistust alt ära, siis oli rõve aga kui sääre vahel püsis, oli supper, tuli samm välja ja tõukas ka ilusti. Siis ma hüppasin veits Ofreiaga ka, kuna ma hakkan temaga veits sõitma talvel ja reedel võistlen taga tallivahelistel, ta oli MEGAimelik. Esiteks muidugi see, et ei lähe üldse edasi allüürisiseselt, RÕVE. Ja siis tal megarõve sadul ka, nagu mingi panni peal istuks. Ühesõnaga temaga vaja ikka MEGApalju tööd teha. Ja siis peale meid pidi mingi tädi sõitma Rahega aga ta ei saanud temaga hakkama ja siis ma pidin Rahe selga minema ja siis ta läks Lakay segal. Tore. Aga ta tegi ainult vaba ratsmega sammu ja veits traavi, so seegi hea. Rahe oli ilgelt nunnukas, täiega õpihimuline ja nii, alguses ei saanud üldse aru ,et peab välismise ratsme peale pöörama, aga kui ma olin mingi 10 minutit sõitnud, siis oli täiega ok.
Egatahes, andke siis palun teada, kui keegi seda lugema peaks, kuigi ma eeldan, et keegi ei loe :D

Monday, September 14, 2009

Areneme, areneme

Laupäeval käisime RSK-s hüppamas. Tegime mingit rida alguses ja siis parkuuri ka. ÜLIammu pole rida hüpanud, so ülicool oli. Lattaed, süsteem, okser,okser. Lakay oli kogu aeg sääre vahel ja hästi reguleeritav, niiet hästi mõnus oli hüpata. Pärast hüppasime parkuuri ka, aga ainult mingit meetrit, so ühe korra peame veel enne võistlus minema, et kõrgemaid ka hüpata. Süsteemile pööre oli mingi väga haige ja siis Lakay ei vahetanud 2l korral jalga ära ja siis tulid MEGAhaiged hüpped, liigi süsteem raske meile. :D A nagu ma enne mainisin, siis 19. võistlema Ruilasse, 80 ja 105. Ma feilin vist mõlemas, sest 80 liiga madal ma ei suuda nii kiiresti sõita kui seal vaja ja 105 on jokker ja ma vihkan jokkereid. :D A ja siis laupäeval käisin korra ofreial ka seal platsi peal seljas sest ta mängis mingit tauni ja siis Karine ei saanud temaga hakkama ja siis ma panin ta paika veits. Mul tuli Lakayga küll paar takistust maha, a ma ei tea, ma olin ikka nii õnnelik, et ta kordagi sääre vahelt ära ei läinud.
Pühapäeval sõitsin hommikul Oliveriga - ta on puhas PASK. Ma pole ikka AMMU nii rõveda hobuse selga sattunud. Üleminekuid teeb aga edasi ei lähe ÜLDSE, painutus on NULL ja steki peale peksab tagant üles. :D Sõitsin temaga mingi 45 minutit, siis rohkem ei jaksanud, selline rets oli. Siis vahepeal andsin väikestele trenni. Ja siis läksime maastikule Liina, Kaia, Ljuba ja Astridiga. Tahtsime siis vaadata, et kumb siis ikkagi kiirem on, kas Lakay või Oksu. Panime siis joonele, ja siis tõstsime galoppi, ja Oksu hakkas rämedat rodeot tegema. Kaia käis alla, väga kena Oxfordist. :D Aga lõpuks saime ikka tehtud ja jõudsime järeldusele, et lühikese maa peal Lakay kiirem aga pika peal Oksu. Oksul võhma rohkem.
Ja esmaspäeval sõitsin jälle Oliveriga ( üritan teda vähe paremaks sõita). Ta oli VEITS parem aga ega megasitt on siiski. Ja Lakayga oli nii, et 1. traav ok. 2. traav oli ÜLIhea. 3. traav oli sitt. 4. traav ÜLIhea. Ja galopp ok. Pm oli ülihea ja suht sitt trenn koos. :D
Homme ma loodan, et me läheme hüppama, aga eks siis ole näha. :)