Showing posts with label Precious. Show all posts
Showing posts with label Precious. Show all posts

Monday, December 19, 2011

Esmaspäeval vb Veska, ilmselt 85 ja 100 kuna noh, Lakiga pole üldse kaua sõitnud, rääkimata hüppamisest ma ilmselt ei suuda järgigi anda vms ja sammu nägemise peale ma ei hakka isegi lootma. :D
Pühapäeval sõitsin Pressut jälle, tegi jälle naltsi, see nii haige, nagu oleks selle pulli peal, mis baarides vms on, ainult noh, low režiimi peal või nii :D A no lõpuks ma andsin talle stekki veits rohkem ja siis hakkas korralikumalt käima ja lõpetas ära aga ma traavi ikka ei teinud veel, maybe next time. :D

Saturday, December 17, 2011

Lakay veits lonkab praegu niiet tegelen vähe teistega.
Neljapäeval sõitsin Viigriga, tegelesin põhiliselt oma kätehälbega, see nii häiriv jama. Viiger oli muidu täitsa ok, natuke rabe on aga parem kui viimati kui ma proovisin.
Reedel sõitsin Kirbu, kes oli pääääris hea.
Laupäeval sõitsin Pressut, või noh, jalutasin paar ringi platsil, tegi mingit naltsi suts üritas eest üles tõusta for some reason ja ma ei tea mida. Weird horse.

Tuesday, November 8, 2011

Lähed paremaks, pühapäeval oli juba päris hea.
Esmaspäeval sõitsin hämaras, siis traav oli väga okei, galopis natukene jauras jälle aga sain ikkagi heaks. Aga jah, nüüd sõidan jälle selle maailmapehmeima kontaktiga, aga saan juba vastu hoida ka niiet all is well. Hea asi selle minikontaktiga sõites on see, et siis ta hüppamisel ülireguleeritav ja mõnus.
A ja kui keegi mõtleb, siis yes, PRESSU LONKAB, vorstiiiiks ma ütlen.

Tuesday, September 13, 2011

Soojenduses polnud traavis väga hea a no enam-vähem, lükkasin palju sääre eest ära teda kaarte peal, tahtis sisse vajuda kogu aeg. Galopis alguses paremale oli ÜLIHEA, täiega kerge ja hea ja no super. Siis võtsin vasakule, ja täiega kange oli, nii nõme.
Hüppasin siis pea laes aga täna oli päris hea trenn muidu, normaalselt hüppas ja ma enamasti nägin sammu ka talutavalt. Esimene kõrgem parkuur veits jurasin seal aga teine kõrgem oli väga hea minu meelest.
Pressu sõitsin ka, ta oli ok.

Wednesday, September 7, 2011

Täna sain läbi raskuste jälle selliseks, nagu ma tahan, et ta oleks. Aga eks ma tahan talt ka väga palju enda taseme kohta :D Ta ikka nii tupsununnu, aga samas ta nii keerulise iseloomuga kuidagi, temaga on nii raske kommunikeerida vahepeal :D
Pressu tegi täna naltsi JÄLLE, sest kass oli seal põõsas mida ta kardab ja no siis oli vaja ehmatada kogu aeg. Ja siis mingi aeg ta lampi jäi seisma paar korda ja keeldus edasi minemast ja tahtis kas taadndada või pea maani panna, ta nii imelik.
Kirbuga sõitsin ka, ta oli suht ok, tegin paar hüpet ka, täiega hästi hüppas.

PS! Aa, täna jõudsin koju ja siis hakkasin vist pükse vahetama or smt, ja siis kummardasin ja RÄME valu ja raks käis selgroost läbi, nagu oleks mingi selgroo murdnud, ja siis ma mingi halasin 5 min looteasendis maas, ja siis läks vaikselt üle. MA PEAN TÕESTI ARSTI JUURDE MINEMA.

PS! Ma sain läpaka kätte ja see täiega ilus ja meeldib mulle ja hea suurusega ka, jeiiii, ainult ma tahaks ilusat kotti sellele ja ma ei tea kas see on reaalne.

Tuesday, August 23, 2011

Trennike

Vägaväga hea oli täna. Alguses tegin traavi ära, täitsa väga hea oli. Siis tuli Rintsu, küsis kas mure ka on, ei olnud nagu väga. Aga ütlesin, et tahaksin ka keskmist veits proovida ja sammu pikemaks, et Lakayle tuleks kasuks. Tegin siis galopi ka ära, Rintsu seal juhendas ja siis Lakay läks täiega heaks jälle. Tal mitu astet käes olemist, umbes 3, täna tegi jälle seda kõige paremat, nagu see üks kord enne Perilas :D
Põhipoint oli, et ülemineku galopist traavile teeksin nagu edasiviiva ülemineku, mitte tagasivõtva, ehk siis, nagu koolisõitja, mitte nagu takistussõitja, ja töötas kohe, läks paremaks. :D
Ja siis üritasime keskmist teha seal, ma ise olin seal seljas üsna hälbega, istak oli ma ei tea mis asi, AGA Lakay tegi lõpuks päris hästi, lahe.
Pressut sõitsin ka jälle, ta ka lahe.

Thursday, August 18, 2011

Lakayga hüppasime, soojendus oli okei, mitte kõige parem, aga täiesti okei.
Alguses tulin poolistakus ja lasin Lakayl vabalt joosta, sain suht hea tempo lõpuks. Ainult et seda tempot on raske hoida, see on väga lähedal piirile, kus on juba üle ajamine. Aga ta hüppas hästi ja mõnus trenn oli, paugutas isegi tagumist otsa veist. Üleüldse Lakay hüppetehnika on niii palju paremaks läinud, ta actually sirutab ja tõstab oma jalgu veits, i like.
Siis Pressu, kellega sõitsin lahtiselt, ja ta oli suht ok, kui alguses traavi ajasin ja ta ei läinud ning stekki andsin, siis tegi veits järsema liigutuse, aga no see polnud midagi. Ja kui alla hakkasin tulema, siis ehmatas ja pmts läksid tal jalad alt ära, normal :D
Ja SIIS ratsutasin veel Kirbuga, kes oli ok ja siis hüppasin veits, Rintsu oli veel seal ja õpetas veel veits poniratsutamist mulle :D

Wednesday, August 17, 2011

Tubli poni

Lakay galopp on eepiline, mul tuleb lihtsalt selline sisemine rõõm, kui ma temaga galoppi sõidan. ;D
( Ärge nüüd kujutage ette mingit vinget tagumised jalad kõhu all galoppi, traavel siiski :D) Ta on lihtsalt nii pehme ja järeleandlik ja kontrolli all ja tähelepanelik ja no HEA.

Aa, ja Pressuga sõitsin täna lahtiselt ringaias, ja täitsa tore oli, umbes 3 ringi traavi mõlemat pidi :D

Friday, May 27, 2011

Tegin überlühikese trenni, galopp oli ERITI hea.
Pressu ikka lonkab :(

Monday, May 23, 2011

Ilgelt hea trenn.
Sammus siis alguses võtsin päris palju ratset ja painutasin teda üsna palju, et ta tuleks ratsmele järgi ja ei hakkaks vastu. Ta tuli küll, alguses lõksutas veits aga see oli korraks ainult. Siis sõitsin alla pikaks, üritasin mõelda, et ma hoiaks oma jalad paigal ja ei ajaks teda üle ja siblima. All oskab ta ideaalselt joosta, kui Lakay teha oleks, siis ta vist muud ei teekski kui jookseks nina maas. :D
Kuna ta nii hästi tegi, siis võtsin suht ruttu ta üles ja täna ei hakanud üldse vastu, viimased trennid on ikka natukene juranud. Ise mõtlesin kogu aeg, et ma ikka ei kergendaks liiga taha, et mu jalad oleksid paigal, et ratse ei läheks liiga pikaks, et vasak käsi ei tõmbleks ( see ebanormaalne palju võib ühel inimesel istakuvigu olla :D).
Ta oli täiega hea, again. Tegin natukene samm-traav üleminekuid, tükk aega pole nendele keskendunud. Esimene üleminek oli jura, siis mul oli kohe, et okei, nüüd peab hakkama jurama. Aga peale seda tegi kõik ülejäänud ilusti. Siis Rintsu tuli ja ütleks ,et ma näitaksin sääre eest ära. Alguses sammus veits juras, siis andsin stekki sääre taha, Rintsu ütles, et painutan liiga palju, üritasin siis vähem sisemist ratset võtta, enamasti õnnestus. Ja siis traavis, milles ma tegelt üldse ei oska, aga Rintsu seletas ja õpetas ja täiega hästi tuli välja. Kui ta ei reageerinud nii hästi, siis võtsin sammu korra, lükkasin, ja siis tegin traavis edasi ja lõpuks tegi nii ilusasti, eriti teiste poole :D.
Galopis jälle üritasin mõelda, et JALAD ja VASAK käsi paigal, mu ainuke normaalne jäse on parem käsi, kui ma seda üle kaela ei vea :D.
Ja siis tegin nii, et kui andis kontakti heaks, siis sõitsin rahulikult sääre ülemise osaga edasi ja ta läks superawesomiks ja Rintsu oli ka ,et mingi megahea, et pool aastat tagasi poleks unes ka osanud näha, et nii head galopi jookseks Lakay.
Lakay oli üleüldse täna niinii mõnus ja koostöövalmis ja siis sai ta heaks sõita, kuna ta kuulas nii hästi. :)
Pressu lonkab, või tegelt enam ei lonka. Tal veits hoidis jalga, ee, reedel? Siis eile lasin tal ringaias joosta, ikka veits oli käiguvahe aga megamega vähe ja siis Liina ütles ka, et homme võib kindlasti juba teha temaga midagi. Täna siis kordetasin alguses paremale, kõik ok. Aga vasakule oli ikka käiguvahe sees, vasakut esimest jalga hoiab kuidagi. Niiet ma ei saa vist ikka sõita temaga praegu.
Ja siis hiljem tegin talle veits boksiõpetust mille peale ta suht paanikasse läks, kuna ta oli üksi tallis ja ei tohtinud UKSEST välja minna - see oli meeletu traagika tema jaoks, täielik wuss ikka.

Tuesday, May 17, 2011

Trenni algus oli SITT aga lõpp hea, kõik hea :)
No alguses alla pikaks, see tuleb tal hästi välja. Siis võtsin üles ja isegi see oli ok, täna ei hakanud vastu. Ok, siis tegin painutusi sisse ja välja, ka oli ok. Siis säär eest ära sammus, täna debiilitses veits. Siis proovisin traavis KOHUTAV. 1) ta läks ülinärvi 2) keeras perset välja 3) siis läksin mina närvi ja ei suutnud seal enam normilt olla. Ok jamasin sellega seal suuuuht kaua, rahustasin ennast maha ja siis lõpuks sai enam-vähem. Siis tegin sammus sirgeid, traavis ei hakanud proooooovimagi. Siis tegin galoppi, lõpus oli hea, alguses oli jura, hakkas vastu. Ja siis tegin veel veits traavis painutusi.
Campary oli debila täna jälle.
Pressule tegin kordet kuna ei jõudnud sõita ja jõudsin järeldusele, et ilma ristkapslita EI saa temaga sammu ka käekõrval jalutada, ajab KOHE keele üle. Friik.

Monday, May 16, 2011

Lakay oli ..... hea vist. Ma ei tea, ma ei oska kirjutada midagi tema kohta hetkel, ta on tubli ja ma hakkan ka nagu paremini asju tegema juba aga ma ei tea.
Pressu oli täna natuke pede aga no lõpuks oli ok ja ta hammustas JÄLLE keelde.
Campary oli täna kohe eriti wild mustang ja viskas korde peal ikka suht lahedaid küünlaid :D

Sunday, May 15, 2011

Reedel oli hea, sääre eest tegi traavis väga ilusasti.
Laupäeval jamas selle koha pealt ja siis tegin veits võhma talle, lõpuks läks galopp täiega heaks. Pressu on leidnud omale debiilikust sõbranna Bene ja võtab üle kõik tema halvad kombed, mille tagajärjel sai Kaia Pressu käest jalaga + ma pidin pool tundi Pressut karjamaal taga ajama, great success.
Pühapäeval oli Lakay täiega nummikas ja tegin jälle veits võhma ja tulin mingi 10cm ristikest ka. Pressu oli ok KUIGI ma pidin teda jälle karjamaal suht taga ajama, sest ta käis selle debiil Bene järgi. Kohutav hobune. A ja kui ma Pressuga sõitsin, siis mingid kured tegid seal mingit paaritamisrituaale ja kraaksusid ja Pressu tahtis seda vahtida kogu aeg, was annoying. :D
A ja korra käisin Benel seljas, kes oli normim kui arvasin ja jooksis mööda rada küll galopis, aga vajab veits füüsilist jõudu :D Jaaaaaa siis aitasin Kaial Camparyt kordetada, sest Campary on wild mustang. :D:D

Tuesday, May 10, 2011

Täna oli nii palav kui Lakayga sõitma läksin, ise ei jaksanud üldse midagi teha.
Alguses sõitsin siis jälle alla ja pikaks ja siis võtsin veits üles teda, täitsa ok oli, natuke nihverdas peaga aga ei midagi hullu. Siis tegin sääre eest ära sammus ja traavis.
Traavis suudan ainult täisistakus oma jalga liigutada nagu vaja, kergendades ei oska, nii haige. :D A ja vasak käsi tõmbleb ikka täiega, ma pean PINGSALT jälgima, siis suudan paigal hoida, aga ma ei saa ju kogu aeg jälgida, jube debiilik olen ikka.
Galopp oli hea ja pikk, alguses ei andnud eest nii hästi järgi kui tahtsin aga lõpuks oli tip-top. Ja no lõpuks jälle alla ja pikaks, mõnus oli.
Plats hakkab ainult väga sitaks jälle minema, sügav ja tolmab.

Pressuga sõitsin ka, alguses kordetasin. A kui valmis panin siis korra lükkasin eest ära ja ta ei läinud, siis andsin stekki ja ta PRESSIS MU VASTU SEINA!!! Räme valus oli, siis sai küll kolakat. Boksist välja tulles vehkis ka seal peaga külgratsmete vastu a no lõpetas ära. Kordel vasakule jooksis normilt, siis tegin suunaka, ja ta üritas ümber pöörata kogu aeg, siis tegime nii et Kaia hoidis ja ma ajasin piitsaga ja siis hakkas ilusti jooksma. Ok, sain ilusti jooksma ja siis selga ja täna ta oli seljas täiega tubli, läks ilusti edasi ja tuli tagasi. :)

Monday, May 9, 2011

Pressu

Lakay puhkas, sõitsin Pressuga.
Alguses kordetasin veits, siis kordetas Rintsu ise, Pressu ronis talle otsa ja üritas teda jalaga lüüa ( naissss) ja siis Rintsu pani ta paika veits. Siis läksin selga ja sõitsin traavi veits ja Pressu ülbitses ikka veits aga siis Rintsu ajas edasi ja no siis nii sõitsimegi veits aega. :D Lõpuks Pressu oli megaläbi ja vahus ja värki ja siis lõpetasin ära ja siis jalutasin ja vaatasin ka, et ta mulle otsa ei vajuks. :)

Sunday, May 1, 2011

1. ohver oli Anser. Tuleb alla küll, vahepeal veits vaidleb aga üldiselt täitsa kompu. Isegi galopis annab eest järgi, ma arvasin, et ta galopis ei anna, aga annab vägagi normaalselt. Hüppamisega on veits sitasti :D Selles mõttes, et ta kas a) ei lähe piisavalt edasi kui vaja juurde sõita, et samm välja tuleks ( mul polnud küll kannuseid peal, ehk see aitab) või siis tõmbab täiega alt ära ja ma pean talle vastu lõuksi tõmbama ja siis ta hüppab tagurpidi. Aga ma ei saa tal lasta ka kimaga minna, kuna ta ei vaata ise ÜLDSE sammu ja siis ta jookseb suvalt läbi. Ehk siis saab huvitav olema + ma ei mahu ta selga väga hästi ära :D
Käisin korra jälle Hurmi seljas kes oli normaalsem kui eile ma ütleks.
3s oli Pressu, kellega ma läksin platsile ja siis Kaia pidi järgi tulema Olkuga. Aga teda ei tulnud. :D Aga ma olin juba kordel galopi ka ära teinud ja siis mõtlesin, et ok, lähen siis selga, Kaia varsti tuleb ja leiab mu üles kui ma peaks koomas olema. Seisab ÜLIHÄSTI kui ma talle palgi pealt selga lähen, see suht awesome, sest enne ta ei seisnus isegi siis, kui teda eest kinni hoiti. Tahtis jälle taandada, aga andsin stekiga ja suht ruttu lõpetas ära ikka. Veits rapsis peaga ka aga no pole hullu väga. Siis korra pani alt ära kui auto tuli, aga see polnud üldse hullu ja ta ei ehmatanudki kui mingid tüübid värava taga Liinale tuutuasid umbes 10x. Korra tegi steki peale mingit kahtlast asja aga õnneks see oli väga leebe. Lõpus juba oli isegi juhitav niiet lootust on!
Ja viimasena Lakay kes oli nii nunnu täna. Tegin temaga samu asju mis ma kogu aeg teen, pole siin midagi kirjutada väga. :)

Saturday, April 30, 2011

Sõitsin Pressuga, panin kummide asemel külgratsmed täna. Veits oli nagu parem isegi ma ütleks. Ja siis tegin sellist taktikat, et kui hakkas taandama siis koputasin stekiga niikaua kuni ära lõpetas, päris ok oli isegi juba lõpuks.
Korra käisin Hurmil seljas, sest Liina oli nii väsinud ja ei jaksanud enam galoppi sõita. :D Suht tank ikka selles mõttes, et tahab veits ära panna aga tal ikka mõnus mass taga, täiega ära väsitas.
Lakayga tegin veits vaba ratsmega traavi. Siis pikaks alla traavis, suht ilusti läks. Siis sammus üles ja sääre eest ära astumisi, hästi tegi lõpuks. Siis sõitsin traavis ka üleval peaasendiga, täitsa ok isegi. Siis hakkasin galoppi tegema, mõtlesin et korra sõidan edasi. Lakay tegi mingi RÄMEDA kiirenduse, umbes nagu mingi põllu peal kimades, suht hull oli. :D Igaljuhul siis sõitsin, vasakule galopis vasaku ratsme peale veits kange aga no üldiselt oli päris hea.

Tuesday, April 26, 2011


Ilus Pressu vabahüppamas :D

Sunday, April 17, 2011

Tegin Lakayle HÄSTI lihtsa trenni, sammus sääre eest ära ja lihtsalt veits voldil traavi, ta oli hästi mõnus täna ja ei hakanudki galoppi tegema, ta oli eile ikka supersuper tubli.

Siis mõtlesin, et lähen sõidan Pressuga ja palusin Silviat et äkki ta saaks kordele võtta mind. Ja siis Liina suutis mind ümber veenda, et ma peaksin ikkagi lahtiselt minema. Siis ma mõtlesin et ok pohh, ma proovin siis ära, kui suren siis suren. Tegin siis kordet ette, Pressu tegi pukke, olin juba veendunud oma surmas :D:D ( ok tegelt päris nii ei mõelnud ). Ja siis läksin selga ja tegin sammu KUNA ta pmts täiesti juhitamatu ja soovis ainult taandada kogu aeg, siis ajasin teda seal sääre ja stekiga edasi ja sain ta lõpuks enam-vähem minu trakjektoori kõndima ja lõpetasin ära ja ei surnudki.

Sunday, February 27, 2011

Eile sõitsin Lakayd, kes oli hea ja no praegu galoppi ei teha ei saa, pole eriti millestki rääkida.
Täna ka, Lakay oli väga hea, tegin täisistakut veits ja no jällegi pole midagi öelda.
Pressut sõitsin ka, täna oli parem kui eelmine kord aga peaga ikka vehkis veits. :)