Showing posts with label Lakay. Show all posts
Showing posts with label Lakay. Show all posts

Wednesday, June 25, 2014

No ei ole mul seda kirjanikusoont, teen kiire ülevaate :D

Otto on päris palju haige olnud, praegu peab 3x päevas rohtu saama mis tähendab, et vuran pidevalt Lagedi-Jüri-Kakumäe vahet, õnneks on isal puhkus ja saan ta autot kasutada enamasti, aga ikka päris keeruline on igale poole jõuda + bensuraha kulub korralikult. Esimene kord kui läksime andma oli Kaia kaasas ja mõtlesin, et noh, annan karjamaal ära, ei võtnud jalutusnöörigi kaasa. Ottokas tõmbas aga koheselt mul käest lahti ja siis ei andnud mingi 5 min kätte. Korra tuli võttis mult porgandi ja siis pani jälle jooksu :D Lõpuks sain ta ikka kätte ja viisin boksi ja siis lasi megailusti anda rohtu. Nüüd eile lõunal läksin siis Eliis ütles, et Otto jaurab ja tõuseb püsti. Hakkasin siis rohtu andma ja tõepoolest jauras. Ma õppisin aga Austraalias hea nipi kuidas tõmblevat hobust paigale saada (peab kaelast kinni võta, ei oska siin seletada)  ja Kaia oli kaasas nii et sai lebolt antud. Täna pidin aga juba üksi andma ja ei saanud oma võtet kasutada, siis panin lihtsalt nööri ümber nina ja no natuke üritas püsti ajada aga sain ikka suht ruttu antud.
Kuna Ottokas on haige ja ma ikka vägaväga tahan meistrikaid sõita siis küsisin Liinalt kas võiksin Lakayd laenata ja ta oli nõus. Eelmine näda käisin Kaidi hüppetrennis ja tutvusin jälle Lakayga, oli ikka veits harjumatu küll. Laupäeval olid võistused, põhiparkuur tuli päris hästi välja ja oli puhas. Ümberhüpetel oli pinge päris suur, kõik tahtsid ikka väga võita :D Samm läks paaril takistusel ikka niii puusse, viimasel hetkel nägin, et nüüd saab ainult kas väga kaugelt või väga alla ja no läks alla, õnneks tubli Laki hüppas välja ja võitsime ära, niiiii õnnelik olin selle võidu üle, Porsche sõit ikkagi :D Üldse oli väga lahe võistluspäev Jüris jällegi!
See nädal käis Rintsu mulle trenni andmas ja oli täiega tore, Rintsu tuletas päris palju asju meelde millele pean mõtlema kui Lakayga sõidan. Nädalavahetusel ongi siis juba meistrikad, niiii põnev. Ise tahaksin vägaväga teha puhtad sõidud, siis oleksin superrahul :)

Sunday, February 23, 2014

Oli tore hobusene nädalavahetus :D

Laupäeval käisime kõigepealt Kaiaga Jüris. Panin need samad vahed, millega mul hüppetrennis neljapäeval probleeme oli lattidega maha. Jaaa siis üritasin nendest lattidest siis õige arvu sammudega üle saada. Oli päris keeruline ja no ma pidin ikka täiiiiiega edasi sõitma. Muidugi kuna need olid ainult latid maas siis läksid vahed ka natuke suuremaks aga no ikkagi. Aga no trenni lõpuks sain ikkagi kõik need vahed nii ära tuldud, et tegi õige arvu samme ja täiesti sääre vahelt ära ei läinud ja pärast sai ilusti kokku tagasi. Muidugi kuskil puuriti ka ja siis ta passis ühte nurga koguuu aeg. Aga jah, seda tuleb meeega palju harjutada, kuid laupäevane trenn andis lootust, et ongi lihtsalt harjutamise asi ja küll ta ka haarama hakkab rohkem niiet selleks ei peaks täiesti sääre vahelt ära jooksma.
Ja siis läksime Nuhja. Alguses pidime maastikule minema ja siis Kaia ei tahtnud üksi minna ja küsis Liinalt, et kas ma võin Lakayga kaasa minna ja ta lubas. Aga kui kohale jõudsime siis avatasime, et plats täiesti sulanud ja Kaia tahtis platsil sõita, kuna nad pole kaua saanud normaalselt sõita. Läksime siis platsile ja no Lakay oli lihtsalt suppppppperhea. Nooo nii hea ta mingi maailma parim hobune minu arust ausalt :D Ta nagu reageerib absoluutselt igale mu mõttele ja saab absoluutselt kõigest aru mis ma tahan ja no täiesti nagu meie ajud oleks ühendatud. :D Nii hea ja stabiilne ja nunnu ja armas oli ja no hullumaja lihtsalt ma ei saa üle sellest. :D Oleks mul raha siis ma ostaks ta ära ja viiks ta kuskile maailma kõige nunnumasse tallikesse ja nunnutaks ja paitaks teda päevad läbi.
Ja siis käisin korra Aktaioni seljas ka, oli naljakas :D Selles mõttes, et ta oli jumalast hea ja eest paljupalju kergem kui ma oleksin selliselt kolakalt oodanud, aga ta oli no niii suur ja matsakas esiteks mis oli täiega harjumatu ja selline noh, aeglane.. aeglase reaktsiooniga õigemini vist siis. :D Aga jah, uskumatult kerge eest sellise matsaka kohta :D (tegelt ta ei ole matsakas lihtsalt ma võrdlen Lakay ja Ottoga.. :D)

Ja siis pühapäeval otsustasime lampi Kaiaga Veska võistlusi vaatama minna ja siis vaatasime 90 ja 105. Oli põnevaid sõite, kuigi päris paljud kelle pärast läksime ei sõitnudki, mis oli leim.. Aga oli ikkagi pärleid niiet oli seda väärt. :D Ja no tekitas ikka veel rohkem võistlemisisu aga samas mul selline tunne, et ma pole nii ammu võistelnud, et ma saaksin mingi närvihäire vist. :D

Thursday, January 2, 2014

Minu 2013.

Tegelikult oli mul ju üsna hobustevaena aasta, samas üsna põnev. Aasta alguses sõitsin veel Lakayga ja ta oli ikka superhea, no nii hea, et tõesti paremaks ei saa. Pidin veel viimase võistluse ka tegema aga ma ei mäletagi, mis ette tuli igaljuhul ei jõudnudki enam võistlema. Jube kahju oli ikka nii head hobust maha jätta aga teadsin, et nagunii oleks olnud viimane hooaeg ja ega iga päev ei tule võimalust Austraaliasse minna. Pealegi Martal kindlasti hea meel, et ma läksin. ::D
Austraalias alguses ei näinud ikka tükk aega hobust. Või no nägin aga ei tegelenud. Lõpuks sain siis talli tööle ja see oli nii lahe tall ka. Noorte galopihobuste treenimistall, ehk ratsutama ei jõudnud ma ka seal kuna nende selga küll ronida ei tahtnud. Küll õppisin palju selle kohta, kuidas hulludega käekõrval hakkama saada ja natuke veterinaariapoole pealt ka.. (ikka ise midagi teha ei julge tegelikult). Nende ratsutamisstiil mulle ei meeldinud, kuigi pean tunnistama, et ulmekiirelt panid need täiesti toored hobused ikkagi sadulasse ja ilma mingite karmide suuliste või kannusteta. Terve aeg mõtlesin, et peaksin ikka ratsutama minema aga no ei leidnud aega või olin väsinud või no sada häda.
Kui teise talli tööle läksin sain lõpuks ratsutada ka. Mingil põhjusel nad alguses lubasid mind ainult galopisadulaga ühe vana galopihobuse selga, kes selleks ajaks oli peretütre hüppehobune. Galopisadulaga sõitmine oli muidugi uudne kogemus...ja vastik. :D Üleüldiselt mina selle galopivõidusõidu võlu ei näe eriti. Ma nägin mis trenni nad tegid ja no ei olnud see midagi erilist, ometigi võitsid nad küll ja kohati teenisid päris head pappi sellega. Enne äratulekut käisin korra normaalse sadulaga ka ja siis sain aru, et see ikka megasitt hobune, või megahea, kuidas võtta. Selles mõttes, et ma nägin kuidas peretütar temaga ikka üle meetriseid takistusi hüppas. Samas see hobune oli no niiiii sitt ratsastuses kui üldse võib olla, niiet mina aru ei saa kuidas ta nendest takistustest üle läks. Ei painutanud, oli megatuim nii suust kui säärele, ratsmesse tulekust ei hakka rääkimagi jne. Igaljuhul seal mu Austraalia hobustekogemused lõppesid. Teooria poole pealt lugesin küll hästi palju igasuguseid artikleid ja raamatuid, et natukenegi ennast hobustest eemal olles arendada.
Üks tagasitulekupõhjuseid oli ka see, et ikka ilge isu oli trenni teha. Aga tagasi tulles avastasin, et polegi nagu eriti hobust kellega trenni teha. Off on küll superpüss aga ilmselgelt mitte mulle eksju. Pealaegi Austraaliast tagasitulles ei tundunud see muda sees vihmaga sõitmine enam üldse nii aksepteeritav kui varem millegipärast. Ja siis tuli välja, et Rintsu hakkab Jüris midagi majandama ja tuli otsus, et peaks mingisuguse rendihobuse leidma. Ja no see ei ole ikka üldse lihtsate killast ülesanne. Hobuse ostmine on juba keeruline ja rendihobuste turg on oluliselt väiksem, eriti kui otsid hobust kellega annaks ka mingeid vähegi arvestatavaid kõrguseid võistelda. (no üle meetri). Igast variante oli ja mitmega oli nagu asi vahepeal täitsa kindel aga lõpuks siis ikkagi läks midagi kõigiga nihu ja kogu aeg mõtlesin, et no siin peab mingi saatuse käsi mängus olema, et miks ei saa asju korda. Ja no ma arvan, et oligi, kuidas muidu ma Ottoka selga tagasi jõudsin jälle. Niiet aasta viimase kuu olen siis Ottoga sõitnud Jüris ja praegu olen väga rahul. Hobune ikkagi kuidagi rohkem oma kui mõni täitsa võõras hobune oleks olnud ja trennid sujuvad praegu hästi. Üks tallivaheline suts on võistelnud ja no kuigi see oli nagu ta oli jäin ma hobusega ikkagi rahule. Niiet üleüldiselt ootan väga juba uut aastat ja loomulikult ka võistlushooaega ja loodan, et meil hakkab hästi sujuma. 

Sunday, October 20, 2013

Otsustasin, et hakkan nüüd uuesti jälle blogi kirjutama, kuna olen Austraaliast tagasi ja jälle ratsutamas. Tegelikult tegelesin ma Austraalias ka enamasti hobustega, aga selga sain ainult 3x ja nendest 2 galopisadulaga.
Reedel peale Eesti jõudmist läksin siis kohe esimese asjana Lakayd vaatama loomulikult ja sõitsin siis ka. Endal oli väheke istumisega ikka raskusi - tundsin, et jalad veidi liiguvad rohkem kui nad tohiks ja käed ei tahtnud täitsa paigal püsida. Kuna oli külm ja vihmane ilm ja Lakay täitsa värises, siis mõtlesin alguses teha pikalt sammu, et tal lihased soojaks saada. Pika ratsmega samm talle eriti ei meeldinud, tahtis ratsmeid käest ära kiskuda mitu korda. Ei tea kas pole temaga seda tehtud hiljuti või lihtsalt oli tal mingi imelik tuju.. Kui ta juba soojem oli ja ratsmed lühikeseks võtsin, oli täiesti okei. Traavis oli täitsa hea, natuke tahtis ikka sisse vajuda ja kohati keeras lampi taguotsa välja mis oli imelik, aga eest oli üsna pehme ja mõnus. 
Galopis oli alguses jumalast raske istuda millegipärast, nii imelik, vanasti tundus ju väga mugav. Aga eks see sadul pole mulle ka kunagi meeldinud, see ei sobi ratsastuseks absoluutselt minu meelest. Tegin natukene kokku-lahku ja reageeris ilusti. 
Mõned kõksud tegin ka, ta on nüüd täitsa ise hakanud sammu vaatama, isegi kui ma üritasin midagi teha siis ta arvas ikkagi, et ta teab ise paremini ja klapitas seal iseseisvalt. Lõpuks ma siis lihsalt ei teinudki midagi, istusin lihtsalt ja mõtlesin oma istakule. Kannad tahtsid ikka üles tulla ja no tasakaal ei olnud ikka absoluutselt arvestatav aga Kaia ütles, et kõrvalt oli täiesti okei. Loodetavasti saab ruttu tagasi oma hea tasakaalu.

Pühapäeval sõitsin Axeliga, kuna ta pidi jonnakas olema. Alguses ma mõtlesin, et ma üldse ei sõidagi teda ratsmesse ja tegelen ainult enda istakuga. Seekord tuli juba istumine palju paremini välja ja tundus, et ma istun täitsa talutavalt seal seljas. Mingi hetk hakkas ta aga ise ratsmesse pakkuma ja hakkasin teda siis ikka ette-alla ka sõitma. Tegin hästi kergelt ja andsin hästi palju järgi ning ta läks täiega mõnusaks. Nii pehme ja ümar oli, jumalast mõnus. Ainult samm-traav üleminekul ta ei tahtnud väga reageerida, pidin mitu korda steki andma, kuna tema soovis 10sekundit hiljem traavi tõusta peale 10ndat surumist. 
Esimesed paar galopiletõstet tulid ka sellised, et uhas 5 sekundit traavi ja siis tõusis. Tegin siis natuke tõsteid ja siis tuli talle vist meelde ja edasi tõusis väga ilusti. Galopis alguses ei tahtnud eest järgi anda, aga andsin hästi palju järgi ja sõitsin tagant peale ja tuli ka väga ilusti pehmeks lõpuks. Kui Lakayl on traav võimalik sõita päris mõnusaks lennukaks, siis Axli samm ja galopp on ikka oluliselt paremad kui Lakayl, Axel ikka mõnusalt tõukas ja jooksis tagant peale. Mingi hetk läks mul jalus katki ja kuna mul oli juba üsna kiire, siis ma ei hakanud talli uue jaluse järgi minema ja lõpetasin ära. Igaljuhul Axu oli väga mõnus minu arust. :)

Sunday, March 10, 2013

Laupäeval käisin Sirlega trennis. Sundisin Lakayd sissesõidetud rajast seespool sõitma ehk sumpama mingi lume sees. :D Aga rada oli nii kõvasti kinni tambitud. Traav oli okei. Galopis alustasin vasakule ja tegin ja tegin ja no tal oli ikka niiiiiiiii raske joosta ja komberdas seal jne. Sain enam-vähem ja tegin siis paremale - Super kohe esimesest sekundist. Ülipehme, ja kandis superhästi. Võtsin vasakule ja jälle kooserdas seal. Tal ikka mingi vasakpoolne puue. :D Aga lõpuks sain vasakule ka enam-vähem kuigi isegi veits märjaks läks kuna sundisin seda vasakule värki tal.

Thursday, March 7, 2013

Vahepeal oli pikkkkk paus. Nüüd olen saanud korralikult trennis käia järjest ja Lakay on SUPERHEA. Eriti täna oli nagu niiiiiiiiiii imekerge eest lihtsalt. Lasin nii lõdvaks oma käe kui vähegi suutsin ja ta oli sulgkerge lihtsalt. Lakay on ikka supersuperhobune. Naljakas mõelda et kunagi oli ta ratsmesse saamisega nii palju jamamist. A ja ta on 2 trenni tagant üles löönud, see on meganunnu, paneb lampi kõrvad taha ja teeb ülikurja nägu ja lööb tagant üles, nunnudus kuubis.. Ei tea miks ta seda teinud on, kas kevad südames või mis, selja vaatasin üle ja oli korras. Laupäeval oleksin saanud Ruilasse minna aga ma ei hakanud ikkagi minema kuna pikk paus oli sees ja hüpanud peaaegu polegi, seetõttu tundub ühe sõidu pärast minna suht mõttetu.

Monday, February 4, 2013

Käisime siis lõpuks laupäeval Perilas hüppamas. Soojendus läks mul suht kiireks kuna jõudsime hilja ja siis ma vahepeal käisin veel wc-s ja siis juba Rintsu ütles, et liiga kaua teeme sooja ja lõpetasin, aga noh, Lakayd pole enam probleem kiiresti soojaks sõita, ta päris hea praegu. Väga maneezi ei passinud ja oli okei soojenduses. Hakkasime lattaeda tulema, päris kahtlane olin aga üritasin enesekindlalt tulla ja mitte põdeda, minu arust täitsa töötas, täiskatastroofi ei olnud. :D Sammud ei läinud muidugi kogu aeg täoesto paika aga oli ok ja sain vaikselt juba tempost ka aru, arvestades et viimati hüppasin normaalselt oktoobris-novembris :D Tulime okserit, oli okei jälle. Tulime järjest 4 tõket, pidin talle steki andma takistusel korra kuna üldseee ei tõmmanud peale ja see on mu viga ikka veel et ma ei reageeri sellele, mõtlen lihtsalt et pole nii hea ja noh nii ongi aga pean ikka tutaka ära andma. :D Esimest eriti ei mäletagi.. Siis tuli pikem rada ja selle tõstis Rintsu päris kõrgeks, oli mingi 105ne rada u. olnud, mis ei tundunud üldse madal, suht haige :D aga samas see aasta ma üle 105 ilmselt üldse ei sõida niiet ega polegi vaja kõrgustesse ronida. :D Ma ei pannud kannuseid ja tahtis sisse vajuda räigelt ja siis pidin kõik pöörded hääääasti suured tegema et ta sisse ei vajuks. Üks valge okser oli päris kõrge ja see oli suts creepy ja pidin veel mitu korda tulema aga ei juhtunud midagi hullu. :D Aga jah, tema on rabe, vajub sisse ja kukkus traavi jne. Ja mina ka loomulikult :D Aga vähemalt sai nüüd harjutatud ja seda liivapinnase tempot natuke meeldetuletatud. :D

Monday, January 28, 2013

Hüppamine oli ülitore! Vedasime siis ühe lattaia ja seda hüppasin siis igast asendist, täiesti normaalselt tuli välja ja mitte midagi katastroofilist ei olnud, muidugi kõrgus oli ka 70cm, ei viitsinud maha ronida et kõrgemaks tõsta. Üksi oli hea hüpata, sai kogu aeg järjest tulla ei pidanud passima vahepeal. Ja pärast hüppamist läks Lakay eriti mõnusaks ja nunnuks. A ja palve kõikidele blogijatele- miks te ainult nimede esimesi tähti kasutate, see ei ole ju mingi eriline aja kokkuhoid ja mitte mõhkugi ei saa aru. :D

Thursday, January 24, 2013

Laki on korras jälle :D Praegu pole grupis käinud ja täitsa hea on.. Teisipäeval Rintsu trennis tal vasakule oli veits püstiseismisega probleeme galopis aga ei midagi hullu, lihtsalt praegu olen vähe käinud ja isegi kui ta grupis kihutab galoppi ei aita, seda vähem ta püsti püsib, peab ikka korraliku ratsmes galoppi sõitma et asi paremaks läheb. Aga eile sõitsime veits parema pinnase peal ja seal polnud nagu mingit probleemi. Vasakule on veel galopis natuke kange aga ei midagi hullu ja paremale oli pörf. Homme veame mingid takistused, teised hüppavad Rintsu trennis laupäeval aga kuna mina ei jõua siis mõtlesin ise homme veits kõksida, eks siis ole näha mis sellest saab, ma kujutan ette et istun nagu püssirohutünni otsas seal :D Eelmine kevad ma mäletan kui hüppama hakkasin siis oli ikka hullumaja no sellise pasaga tahtis tõkke peale panna et no ma ei tea noh :D

Friday, January 18, 2013

Teisipäeval käisin siis üle pika aja trennis ja arvasin et ta on nagu tavaliselt peale seismist, veits jaurab aga muidu hea. AGA oli hoopiski totaalne katastroof :D Vasakule oli kange ja hakkasin teda painutama ja painutama ja no aina hullemaks läks. Rintsu ütles et Laki oli viimane trenn kihutanud ka veits niiet ju siis sellest ka veits närviline. Eest oli kange ja tahtis kogu aeg alt ära panna. Igaljuhul ma lõpuks läksin täiega närvi ja siis Rintsu läks selga (no jumal tänatud ja suur aitäh). Sai ta enam- vähem normaalseks ja pidin teda ainult sirgelt ette-alla sõitma hästi pehme käega ja no lõpuks sain enam-vähem, galopis isegi täiesti normaalseks. Kolmapäeval sõitsin samal ajal kui trenni andsin ja kartsin et ta ikka nii sitt ja ei saa trenni andagi korralikult, aga küsisin jällegi ainult madala kaelaga ette alla ja oli juba palju parem, midagi muud ei küsinudki. Trenni mõtlesin Kadile õpetada Marioniga ratsmes sõitmist kuna Marioniga see lihtne ja Kadil tuli ülihästi välja! Nii traavis täisistakus kui galopis sai vahepeal ikka superhästi hakkama. Neljapäeval sõitsime Priiduga kahekesi valges vahelduseks :D Laki oli juba täitsa hea, jälle väga midagi ei küsinud ja vasakule painutas ka juba ilusti. Kogu see kammajaa tõestas jälle, et Lakiga on kõige parem küsida nii palju kui ta annab. Kui ta üks trenn ei taha hästi painutada, siis painutadki megavähe ja kõik. Järgmine kord painutab rohkem ja kolmandaks-neljandaks on asi ilmselt korras, peab vanamutile aega andma, kui talt midagi julmalt nõudma hakata siis ta flipib ikka täiega ära noh. A ja lõikasin tal lakka ka nuli, suht hirmus et juuksur-Kaia ära läks, ma ei tea mis nüüd Lakay lakast saab. :D

Saturday, January 5, 2013

Käisin trennis, sõitsin konkreetselt u. 10 ringi traavi. :D Ta oli hea, läks sääre eest ära, pinnas oli kohutav ja polnudki rohkem midagi teha temaga seal. Väga mõtekas see trennis käimine :D

Wednesday, January 2, 2013

Jõudsin ka trenni.. Plats oli suht kohutavas olukorras, Lakayga ma ei hakanudki galoppi tegema kuna ta juba traavis lomberdas, teised tegid. Trenni alguses käisin Tessa seljas, puuuuuulõug ju täitsa :D Alla läheb jah kohe aga seal all on täitsa puukas. Sisemise sääre vastu vajus ka sutsu ja eest ära ei läinud no üldseee. Umbes 3 ringi sõitsin ja sain aru et ikka toores värk :D Priit käis 2 ringi Laki seljas ka, ta ei uskunud et Tessa on puulõug siis näitasin milline nagu hobune iseenesest võiks ju olla.. :D Laki ise oli suht jauram aga no mul endal oli käsi väsinud ja pinnas oli sitt ja nii.. iseenesest sain ta jumalast heast lõpuks aga endal olid käed imelikud siis oli kahtlane..

Tuesday, January 1, 2013

Jõudsin jälle trenni korra, sõitsime Priiduga karjamaal, kuna veits sula on ja siis ei tohi platsil sõita. Mis on ülihea süsteem ja mul on hea meel, et esimest korda sellise asja peale mõeldakse. Tegin megapikalt sammu ette kuna tal olid veits närvid läbi ja no selline kahtlane. Tegin ja tegin ja tegin ja lõpuks rahunes maha siis tegin traavi ka, okei oli aga tal oli juba kael väsinud selleks ajaks, lol, see on see kui ei jõua trenni noh, grupis ta ju kaelalihast nagunii ei saa.. Et siis lasin tal suht madala kaelaasendiga puristada seal. :D Galopp oli täitsa okei isegi, alguses hakkas jälle lappama, aga siis ma keerasin rajalt sisse, siis ta pidi sumpama suts ja ei saanud rallida seal. :D All in all oli täiesti okei aga no ma ei tea kuidas aga ma pean rohkem trenni jõudma.. Hüppamist ma ei taha proovidagi enam, ma ei taha teadagi mis katastroof see oleks, ma pole megaaaaaammu hüpanud.

Wednesday, December 5, 2012

Täna on natukene kirjutada jälle.. :D Andsin trenni, aga sellest väga midagi välja ei tulnud.. kuigi Birke vähemalt ütles, et ta nüüd targem mis Umaga vaja teha :D Igaljuhul Lakay oli supermõnus, täitsa pörf :D Siis proovisin Umat korraks, aga ma läksin trenni alguses niiet galoppi ei jõudnudki proovida.. Igaljuhul traavis oli jumalast hea, eest täiega pehme ( no selles mõttes, et mitte ratsmes, aga suht lõdva ratsmega sõitis ja tuli ilusti õrna võtmise peale tagasi) ja oli hästi juhitav ja sääre peale ka tundlik. Ma arvasin, et ta mingi kihutaja sest alati ma näen kuidas ta traavib mööda platsi tuisuga ringi, aga ta oli täiesti rahulikult, ei tahtnud kuskile minna. Siis Katleen lubas mul Zorrot proovida, jee :D Ülikaua olen tahtnud proovida. Traavis paremale oli natukene aega kange, aga hoidsin vastu ja ta läks täiega pehmeks ja heaks. Ta natuke mälub suuga jne palju aga ma usun et see läheb tal üle kui stabiilselt sõita. Ja ta oli jumalast hea ja pehme traavis lõpuks, mulle väga meeldis :) Aga galopp oli minu jaoks natuke kange, ta ei saa galopis eriti pihta, et ratsme peale peaks alla minema ja tahab kogu aeg traavi jääda ja loogiliselt on Katleen pidanud teda kogu aeg edasi pressima et ta traavi ei jääks, ja siis ta on galopis tuimaks läinud. Galopiga ma ei hakanudki pikemalt tegelema sest siis ma oleks pidanud tund aega veel sõitma :D Aga igaljuhul traav oli küll palju mõnusam kui ma arvasin :)

Wednesday, November 28, 2012

Eile oli Rintsu trenn, ma sõitsin vist 20 min ja sellest ka pool aega jalutasin :D Superhea oli, kohe hea tunne, et järelikult ma ikka midagi oskan kui ta korda saan jälle :D

Saturday, November 24, 2012

Neljapäeval võtsin kohe lippari kaasa igaks-juhuks, sidusin kaela peale. Hakkasin siis sõitma, oli OLULISELT normaalsem. Ainult vasakule ei tahtnud järgi anda ja mul oli hull kiusatus selle peale libisevat kasutada aga suutsin ikka vastu panna, sest obviously libisev sellise asja puhul küll kasu ei too, läheb ainult veel kangemaks, nagu ma omast kogemust tean :D Lõpuks kui lasin tal madala peaasendiga joosta, siis lasi vasakule ka pehmeks. Laupäeval oli veits hirmus alustada, aga ta oli jumalast hea ja vasakule polnud enam ka nii kange. Kuigi paremale galopp on täiega palju parem kui vasakule, paremale on ülihästi ratsmes ja kannab ennast ja jookseb tagant peale ja no superhea. Vasakule on ikkagi veits kange ja siis ei jookse ka nii hästi. Alguses tulime mingid madalat lattaeda, see tuli välja küll kuni ma korra edasi sõitsin ja siis ta hakkas sutsu alt ära panema siis Rintsu käskis teda patsutada enne takistust, töötas küll. Ega ta pani ikka ajama vahepeal aga no enam-vähem. Jäin suu peale ühe takistuse peal veits, halbhalb. :D Päris mitu parkuuri tulime, lühikesed olid ka muidugi. Korra pöörasin puusse täiega, tulin mingi viltu ja tegin väikeseid pöördeid. Aga viimane parkuur tuli jumalast hästi, sammud paigas ja tempo ok. Aga üldiselt ikka jama, ma tunnen et ma ei suuda üldse mitme asja peale enam mõelda kui hüppan ja nt istaku peale ei jõua nagu üldse keskenduda :D Päris jama see harva hüppamine ikka..

Wednesday, November 21, 2012

Just täna rääkisin Sirlega, et pole midagi kirjutada, aga no pole probleemi nüüd :D Liina ütles, et Lakay oli käinud paar korda, niiet ma väga midagi ei lootnud. Läksin siis platsile, jauras ja värki aga no olin rahulik ja normaalne ise ja siis ta läks enam-vähem okeiks, kuigi istus käe peal veits. Siis tegin sammule ülemineku, et sammupausi teha ja no viskas pea lihtsalt ratsmest välja. Ma olin mingi mv, hakkasin üleminekuid tegema ja ei saanudki normaalset, täitsa pekkis :D See oli vasakust jalast, paremast jalast sain paar korda. Siis ma olin juba äärmises stressis, kui üleminekuid normaalselt ei tee siis on juba päris halb :D Liina omad tulid juba platsile ja värki ja ma pidin trenni andma ka peale seda, niiet jätsin need üleminekud sinnapaika ja hakkasin galoppi tegema. ÜLDSE järgi ei andnud ja suvalisel hetkel pani pea lakke ja tõmbas alt ära. See tõmbas närvi RÄIGELT mustaks :D Tegin ja tegin ja tegin galoppi ja no ma ei tea, õuduskuubis. Lõpuks lasin endale lippari tuua ja panin selle peale üle mingi ma ei tea mis aja, ja sellega sain ta enam-vähem rahulikumaks ja natukene normaalsemaks. Täielik hull oli täna, istus käe otsas ja tahtis mööda platsi ringi panna nagu mingi hullumeelne ja vajus sisse ja igal üleminekul viskas pea lakke. Aga ehk homme on parem päev, vaatame mis homme saab :D

Friday, November 2, 2012

Kirjutaks üle paari kuu trennist ka.. :D Täna sai platsil sõita, jeee. Veits kõva oli aga no sõidetav täitsa ikkagi. Mul oli mingi koolisõitja tuju imelikul kombel, algusest peale mõtlesin et teen ülirahulikult ja aeglaselt ja värki. Alguses tegin enda kohta pikaltpikalt sammu, alguses vaba ratsmega ja siis ratsmes aga no, madala peaasendiga ja pika ratsmega. Üleüldse terve trenni teda väga kõrgele ei võtnudki. Tegin mõlemat pidi nii kaua kuni läks heaks ja pehmeks, üldse eriti ei nõudnudki, lihtsalt õrnalt küsisin ja ootasin et ta lõpetaks jauramise ära. Sis tegin traavi mõlemat pidi sama loogikaga, ülikiiresti oli hea. Siis lasin vaba ratsmega veits sammu, siis proovisin uues ratsmes sammu - hakkas kiirustama ja värki, kohe arvas et traav. Aga mina olin oma koolisõidu meeleolus ja istusin ja ootasin kuni ta oma tõmblemise ära lõpetab :D Teine traav tõmbles ka veits rohkem ja lõpuks sain täiega heaks. Galopis oli ta kohe alguses peale ülihea, sest ma olin nii palju juba eeltööd ära teinud. Ja siis tegin veel traavi peale, ta veits kipub kiirustama peale galoppi traavis aga sain mingi 2 sekiga ta rahulikuks ja ülipehme ja mõnus oli, sõitsin üldse terve trenni mingi maailma kõige pehmema kontaktiga. Ühesõnaga nunnu oli trenn. :D Ja pärast tõime Liinaga kõik hobused ükshaaval sisse, sest nad on peded. :D

Tuesday, October 16, 2012

Pole üldse kirjutanud, sest pole väga trenni jõudnudki. Kunagi ammu oli mingi hüppetrenn kus üliiiihästi paugutas, ma arvan et puhkamisest. Aga siis ma jäin uuesti haigeks ja seekord käis ta grupis ja nüüd eile sõitsin esimest korda ja no suht kohutav oli :D Nagu mingi Hurmiga sõidaks vms.. :D Mingi metsast võetud maasu :D

Friday, September 14, 2012

Mul on närvid läbi :D Homme on Laste ringi finaal ja ma juhin praegu, aga kui ma homme feilin siis on võit lännu ka.. :D Nii nõme, täiega kardan, et koksab mingi lati alla lampi. HOIDKE PÖIALT MULLE! :D