Showing posts with label Anser. Show all posts
Showing posts with label Anser. Show all posts

Sunday, May 8, 2011

Võistlused

1) Mitmed küsisid kuidas meie omadel läks, ma ei jõudnud vastata kõigile, et siis:
I PÄEV:
70cm - Tess & Anser - 4kp ( ÜLIHEA oli I võistluse kohta, niinii tubli poni, nii vähe alles hüpanud ja peaaegu üldse ei kartnud ja ainult natukene tahtis õlaga ära minna ja no superhea, maha tuli, sest 1 samm läks lihtsalt alla ja ta nii vähe hüpanud, et ei hüppa veel väga välja rasketest kohtadest. )
Marta & Anser - vale tee, aga tegelikult läks kõik vägaväga hästi neil ka, lihtsalt ühes pöördes kadus Martal ratse ära ja säärt jäi veits väheks ja siis üks vale tõke jäi tee peale ette ja tubli poni mõtles, et peab vist üle hüppama.
Nele & Ofreia - muidu ka väga tublid, aga üks hüpe tuli suurem ja Nele kukus alla kuidagi sealt.
Lotte & Ofreia - 0kp, tublid!
Kaia & Oliver - 0kp, aga ma ei näinud kahjuks nende sõitu, aga kuuldavasti hea :)
Karine & Torris - 0kp ,V koht!
Maris & Aigi - 0kp, ka mingi auhinnaline koht, 10s äkki vms. !
Kati & Viiger - 8kp, 1 tuli maha ja siis Kati sai mingi trauma ja tegi voldi :D Aga ka üliülitublid, Viigri 1. võistlus ja Kati 1. võistlus ka :)


90cm - Kaia & Oliver - 4kp, väga hästi läks!
Karine & Torris - 4kp aga ülihea sõit, sammud tulid välja ja väga ilus oli :)
Maris & Aigi - vist 1 maha, tuli natuke alla, aga muidu tublid.

II PÄEV:

85cm - Karine & Torris - täpselt ei mäleta, aga hästi oli mumeelest, 0 või 4kp
95cm- Karine & Torris - 1 või paar tuli maha vist kui ma õigesti mäletan aga ilusti sõitis muidu :)


Wednesday, May 4, 2011

Eile oli Lakay nii armas ja hea ja koostöövalmis ja nunnu. Ta üldse viimasel ajal väga nunnukas. Ja hüppasin veits Anseriga, seekord tuli OLULISELT paremini välja, ilmselt sellepärast, et Marta oli ikka suht normaalselt tund aega teda sõitnud, eelmine kord ma võtsin ju grupist ja teiseks mul olid kannused peal.

Sunday, May 1, 2011

1. ohver oli Anser. Tuleb alla küll, vahepeal veits vaidleb aga üldiselt täitsa kompu. Isegi galopis annab eest järgi, ma arvasin, et ta galopis ei anna, aga annab vägagi normaalselt. Hüppamisega on veits sitasti :D Selles mõttes, et ta kas a) ei lähe piisavalt edasi kui vaja juurde sõita, et samm välja tuleks ( mul polnud küll kannuseid peal, ehk see aitab) või siis tõmbab täiega alt ära ja ma pean talle vastu lõuksi tõmbama ja siis ta hüppab tagurpidi. Aga ma ei saa tal lasta ka kimaga minna, kuna ta ei vaata ise ÜLDSE sammu ja siis ta jookseb suvalt läbi. Ehk siis saab huvitav olema + ma ei mahu ta selga väga hästi ära :D
Käisin korra jälle Hurmi seljas kes oli normaalsem kui eile ma ütleks.
3s oli Pressu, kellega ma läksin platsile ja siis Kaia pidi järgi tulema Olkuga. Aga teda ei tulnud. :D Aga ma olin juba kordel galopi ka ära teinud ja siis mõtlesin, et ok, lähen siis selga, Kaia varsti tuleb ja leiab mu üles kui ma peaks koomas olema. Seisab ÜLIHÄSTI kui ma talle palgi pealt selga lähen, see suht awesome, sest enne ta ei seisnus isegi siis, kui teda eest kinni hoiti. Tahtis jälle taandada, aga andsin stekiga ja suht ruttu lõpetas ära ikka. Veits rapsis peaga ka aga no pole hullu väga. Siis korra pani alt ära kui auto tuli, aga see polnud üldse hullu ja ta ei ehmatanudki kui mingid tüübid värava taga Liinale tuutuasid umbes 10x. Korra tegi steki peale mingit kahtlast asja aga õnneks see oli väga leebe. Lõpus juba oli isegi juhitav niiet lootust on!
Ja viimasena Lakay kes oli nii nunnu täna. Tegin temaga samu asju mis ma kogu aeg teen, pole siin midagi kirjutada väga. :)

Friday, April 29, 2011

Täna sõitsin Pressuga, 50% trennist oli taandamine, aga ei teinud ühtegi haiget asja vähemalt.
Lakayga tegin jälle vaba ratsmega traavi ette. Siis alla pikaks. Teine traav üles. Siis tegin temaga paar kiiremat otsa, siis võtsin üles. Ja täiega hea oli. Success. Loodame, et see loogika töötab edaspidid ka.
Anseriga sõitsin, ei teinud eriti midagi temaga, ta suht ok, ratsmesse ei taha ikka väga tulla aga no ma ei viitsinud väga kaua jamada ka.
Ja siis Kati hüppas ja siis Priit Oksuga hüppas. Oksu tegi 1 puki ainult täna ja Priit jäi selga jälle, success.

Sunday, April 10, 2011

Reedel

sõitsin koos grupiga Lakayd, aga kuna meid oli nii palju siis mul polnud üldse ruumi ja ma ei viitsinud eriti midagi teha, ta oli suht ok. Ja siis pärast hüppasin Ofreiaga, kuna Kati kukkus alla ja ma ei tahtnud Ofreiat nii jätta. Temaga ikka MEGAhea hüpata, pane aga otseks ja läheb, kõik sammud tulid välja, midagi väga ise ei pidanud tegema.

Laupäeval

sõitsin Lakayga, hüppasin. Ja no temaga ma tulin vahepeal ikka 25 korda järjest lattaeda, et lõpuks täppi ka saaks :D Tal täiega sees see alla minemine ja MUL KA. Niiet raske on ja ma ikka suht suur taun ka. Aga lõpuks oli hea. Kordertasin Pressut ka, kes jooksis ilusti ja värki.

Pühapäeval

andsin trenni ja siis pani Kaiale veits tõket kõrgemaks kuni see lõpuks oli 135, millest ta Oksuga üle läks :D Ja siis ise käisin maastikul ja kimasime ühe otsa Kaiaga, Olku ja Laki panid megacoolilt kõrvuti täpselt.

Thursday, April 7, 2011

Täna olin väga produktiivne ja tubli.
Andsin trenni siis, kõige pealt käisin Olkul seljas, kes oli imelik AGA tal ülimugav traav, tõukab palju rohkem kui Laki ja ta traav on palju pehmem.
Siis käisin Anseril seljas, kes täielik kangekaelne pede.
Siis käisin Akselil seljas, kes Nelet mööda platsi ringi tassis, ja sain ta üsna ruttu ideaalselt kontrolli alla, great success, temaga vaja lihtsalt õigel hetkel tegutseda.
Siis sõitsin Lakayga kes jooksis täna NIIIIIIIIIIII head traavi ja jumalast ilusat galoppi. MEGAtuuline oli, niiet ma ei hakanud sääre eest ära ja asju tegema, tal olid veits keskendusmiraskused.
Ühesõnaga väga tore oli.

Sunday, February 20, 2011

Laupäeval andsin Martale trenni ja siis sõitsin Anserit ette. Ta oli ikka väga kahtlane, erinevad reaktsioonid sellele, et ma võtsin ratsme kätte ja surusin säärega olid järgnevad: a) viskas tagant üles b) hüppas õhku c) tegi pukki d) hüppas kõrvale e) tõusis küünlasse. Peale selle vehkis ta ka täiesti suvalistel aegadel niisama tagumiste jalgadega. Aga ma ignosin neid huvitavaid nähtuseid ja lõpuks isegi läks heaks, sai aru ja jooksis ilusti ratsmes.
Pressuga ratsutasin ka JA TA TEGI PUKKI. Kaial oli ilgelt naljakas, mul polnud :D Pmts läksin selga ja surusin traavi ja siis tegi paar korda. Aga õnneks nii aeglaselt, et ma ikka jäin selga, pärast jooksis ilusti.
Lakayga tegin lühidalt, ta oli täiega hea, galoppi ei teinud, kuna pinnas sitt.
Pühapäeval sõitsin Pressuga. Istusin selga, hakkasin sammu proovima tõmbas jälle selja küüru ja hakkas pead alla panema aga ma tõmbasin kohe pea üles ja siis ta ei jõudnud õnneks pukini, rohkem ei üritanud ka. Vasakule oli ok, paremale täiega hea, pm ratsmes jooksis, ülicool.
Siis sõitsin veel Anseriga, kes täna viskas ainult korra tagant üles ja oli täiega hea ja ilusti ratsmes, palju parem kui eile. Veits hüppasin ka temaga madalamaid, ta ei tea ikka üldse kuhu minna, siis kui ise andsin tõukel märguande siis tuli hästi, aga ta ise ikka üldse ei oska vaadata.
Lakayga tegin jälle lühikese trenni, ta oli ülihea - pehme, mõnus ja staabilne ja heahea. :)

Monday, February 7, 2011

Esmaspäeval oli Rintsu trenn, NII HEA OLI JÄLLE TREENERIGA SÕITA.
Alguses oli jura siis ma läksin veiiits närvi. Aga siis Rintsu ütles, et ma tõstaksin veits Lakay kukalt ülespoole ja ma mõtlesin, et ma ei saa, aga siiski sain ja siis läks juba palju paremaks. Siis sammus pidin ratset veits pikemaks laskma, ma sammus kroogin teda liiga kokku ja siis tal läheb samm liiga lühikeseks ja no siis ma andsin veits ratset pikemaks ja momentaalselt läks samm palju pikemaks, ehk siis väga hea. Siis tegin samm-traav üleminekuid mis liiga head polnud aga lõpuks isegi veits hakkas tulema. Sääre eest läks jälle väga hästi ära ja taandas ka hästi. Siis galopp oli alguses mingi ÕUDUS. Libe oli ja ta oli MEGArõve. Siis Rintsu rääkis ja rääkis ja siis ma üritasin ennast ilgelt maha rahustada ja lihtsalt teha neid asju mis kästakse. Ehk siis välimist rohkem järgi, et ma teda jälle liiga kokku ei võtaks ja rohkem painet aga ta ei TULNUD üldse järgi sisemisele ja noo nii rõve. Ja siis tegin ja tegin ja lõpuks läks okeiks. Ja siis tegin veel. Ja siis läks heaks. Ja siis tegin suunaka ja oli ÜLIHEA. Ehk siis success, ma pean ikka õppima sitta kannatama. :D
A siis ma andsin trenni ja käisin Benekal seljas, kes oli täiega ok ja siis pärast oli sellel tüdrukul ka vist parem. :)
Siis käisin Anseri seljas kes oli päris halb aga mul polnud aega ka, et teda korda sõita. :D
Siis käisin Olku seljas ka, sõitsin teda peale, lootuses, et siis äkki Kaial okim kui ta tuleb. :D Noooo suht ok isegi, täiega teistsugune kui Lakay ja veits keskendumisraskustega, aga kui heaks läks lõpuks siis oli päris hää, ma jälle pidin ruttu tegema ei saanud seal väga jokutada.
Vot nii. :D

Monday, January 10, 2011




SÕITA EI SAA JÄLLE! Nõme, pinnas jälle pekkis selle sula tõttu, sucks, a lot. Igastahes ma panen siis paar pilti nagu eile lubasin.

Lakay on praegu selline paks ja karvane :)




Ja Anser on selline elukas:






Sunday, January 9, 2011

Täna oli päris tubli ja tegus päev jälle.
Kõigepealt võtsime Pressu, sõitsin Oksu sadulaga, mis tundus talle isegi päris ok. Mina ta kapslit kinni ei saanud kuna ta kangutas oma lõugadega aga Kaia sai :D. Igastahes ta oli 3 nädalat seisnud so tegin kordet ette mingi 5min aga ta ei teinud mitte kui midagi, loodame et ta ongi selline maasu. Siis läksin seekord ise selga, täiega ok oli! Traavis lõpetas peaga tõmblemise ära ja kui hakkas siis ajasin edasi ja lõpetas jälle ära. Niiet ma usun, et kui ta sääre peale korralikult reageerima saab, siis seda probleemi enam väga pole, või vähemalt ma loodan. Aga ta oli päris kobe normaalse sadula ja valjastega, täitsa ratsahobuse nägu.
Siis teiseks sõitsin Anseriga. Ta on ikka veits pedekas, toores ja nii. Alguses oli mingi närvihaige kuna Aksel, ta isa kellega ta mingi eluaeg ühel karjamaal oli eelmises kohas, läks ära, aga pärast rahunes veits maha. Üritab ära panna kogu aeg, aga kui välimine ratse peal hoida, siis ei lähe ta kuskile, natuke perset keerab välja aga see pole väga hullu. Alt üritab ka ära joosta aga kui paar korda talle selgeks teha, et ei pane kuskile, siis on ok, rohkem ei ürita. Alguses hakkas veits ratsmele vastu aga pärast oli selle koha pealt ka täiesti ok, tuli järgi küll. Läksin üle mingi maalati ka, seda ta ei põdenud ega midagi. Pärast võin mingi pildi ka panna sellest tüübist.
Lakayga sõitsin siis viimasena, halb mõte, käsi oli veits imelik peale seda Anseriga sõitmist, ei olnud nii pehme kui vaja oli. Alguses ta oli veits pede, selles mõttes, et kui teised tegid galoppi siis ta umbes tahtis ka joosta - seismine ja grupp i think, aga see pole midagi hullu, ma niikaua tegin sammus teda korda ja pärast sõitsin galoppi üksi, siis oli täiega hea. Parema sääre eest läks ka täna juba enam-vähem ära.
Panen siis kunagi pilte ka sellest trennist, üle 100 aasta tegi keegi pilte ka.

Thursday, December 16, 2010

Eile oli ka traav algusest peale väga hea juba. Kuna mul oli kiire, siis hakkasin ruttu galoppi tegema, seega galopp nii hea ei olnud nagu kolmapäeval, aga ega midagi väga katastroofilist ka polnud. Veits läksin närvi aga no siis rahustasin maha ennast. Ja siis andsin Nelele ja Martale trenni, Anser boksis mingi üritas Martat veits mättase lüüa siis ma veits üritasin Anserile selgeks teha mis värk on aga ta üritas mind ka mättasse lüüa :D A no lõpuks sain ta ikka minu eest ära astuma, trennis oli ta ok, mõlemad põunid VEITS tulid juba ratsmesse ka, Nele ja Marta täitsa ise said hakkama. :)

Sunday, November 21, 2010

Täna oli jälle megaproduktiivne päev.
Kõigepeal jalutasin ühe väikese lapse Olkuga ära käekõrval.
Siis sõitsin ise, Lakay oli täiesti hea, täna ei teinud seda paremale imelikku asja. Siis veits hüppasime ka, kuna kohe läheb jäässe raudselt kõik. Täiesti okei oli, alguses tuli paar korda kaugelt aga pole hullu. Sirge peal tuleb mul samm paremini välja kui kaare pealt - no idea why, Kaia ütles, et tal täpselt vastupidi, et sirge peal ei saa üldse.
Siis sõitsin Anseri kes oli täiegi tubli ja meganunnukas ja ei visanud galopitõste ajal enam üles. Kuigi ta üritas mind esimese jalaga lüüa kui ma talle sadulat selga panin. :)
Ja siis sõitsin Pressuga, aga pm ainult sammu, kuna ta ikkagi veel ei kannata ratset so harjutasin lihtsalt seda temaga sammus, et ta pead paigal hoiaks.

Saturday, November 20, 2010

Teisipäeval oli Lakay EPIC again. Rahulik, rütmis, eest pehme, tõukas tagant, õhufaasiga - true story. Ainukene probleem, et veits vajub ikkagi veel sisse. Aga no see niii väike probleem selle hea juures. Ja galopis üritasin siis pikemaks sõita ja isegi veits läks ja tõsted tulid ka täiesti normaalsed, tõstis küll veits molli, aga pani tagumise otsa megaalla ja heahea.
Neljapäeval hüppasime, lumi oli maas so veits libe oli ja Lakay passis veits, so pidin rohkem säärega sõitma kui tavaliselt. Lõpuks hüppasime kolmest süsteemi, mis mulle liiga lihtne polnud, sest Lakayga need vahed siiski alati imelikud. Aga lõpuks oli süsteemi viimane 120, mingi megasital pinnasel - what up. Lakayle oli see päris kõrge juba, viskas tagumisi jalgu mõnusalt nagu päris hobused :D
Laupäeval oli ka täiesti ok, ainult paremast jalast galopp oli weird, ta ei vajunud sisse, aga nagu, kallutas ennast sisse, no idea mis tal viga oli, vaatan kas homme ka teeb.
Pressule tegin suure platsi peale kordet, paremale galopis tiris veits ära, aga muidu oli normim seal kui ma arvasin.
Ja siis sõitsin Anseriga, kes oli täiesti sõidetav, paremast läheb isegi ratsmesse, peab üritama rohkem sõita taga.
Ja Martale üritan praegu õpetada kuidas ratsmesse sõita Ofreia peal - ja tal tuleb täiega hästi välja, ma nii uhke enda üle :D

Sunday, October 31, 2010

Ikka veel paljupalju gruppi :( Neljapäeval kukkusin alla, eepiline. Pluss üleüldse ülimuslikult halb trenn. Aga laupäeval väikesed hüppasid, siis ma tegin peale paar kõksu sest NAGUNII juba hüppas. Egastahes siis tuli paremini välja, siis mu täielik masendus läks vähemalt üle :D Pühapäeval võistles väikestega. Ma sõitsin pärast peale, alguses oli päris mittehea, ta käis valjastega siiski. Aga siis sõitsin ja sõitsin ja ei läinud närvi ja lõpuks sain heaks, isegi ilusad galopiletõsted tulid!
Pressule tegime vabahüppeid, madalid, kuni 115 aga tuli jumalast ilusti neid.
Nüüd me sõidame Kaiaga kahepeale ühte poni Anserit ka, niiet mul läheb ikka megakiireks, ma ei tea KUIDAS ma jõuan 3 hobust sõita kogu aeg.